Vali Yavuz ihtiyaç listesini paylaşarak, Kocaeli Halkı'na seslendi

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş'ta görevli olan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, depremzedelere lazım olan ihtiyaç malzemeleri için kent halkına seslendi.

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

Merkez üssü Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 11 ili derinden yaralayan deprem felaketi sonrasında Kahramanmaraş iline görevlendirilen Vali Seddar Yavuz, yapılan ayni ve nakdi yardımların devam etmesi gerektiğini belirterek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bölgede en çok ihtiyaç duyulan malzemeleri paylaştı.

Afetin merkezi olan Kahramanmaraş’ta depremin ilk gününden bu yana görev yapan ve  ihtiyaçları karşılamak için çalıştığına vurgu yaparak tüm Kocaelili hemşehrilerine sevgilerini ileten Vali Yavuz, bölgede en çok ‘gıda maddeleri, iç çamaşırı, masa, sandalye, yatak ve temizlik ürünlerine’ ihtiyaç olduğu şeklinde paylaşımda bulundu.

'HAYDİ KOCAELİ YARALARI HEP BİRLİKTE SARACAĞIZ'
Yavuz paylaşımında, "Depremi en iyi bilen Kocaelili hemşehrilerimiz afetin meydana geldiği ilk dakikalardan  itibaren gerek telefon ile arayarak gerekse sosyal medya üzerinden depremden etkilenen vatandaşlarımıza ayni ve nakdi yardım yapma taleplerin yoğun bir şekilde iletilmesi neticesinde Valimiz Sedar Yavuz’un talimatları ve Valiliğimiz koordinasyonunda özellikle battaniye, katalitik soba, gıda, giyim, hijyen maddeleri gibi ayni yardımların; İzmit ilçemiz, Eski Gölcük Yolunda bulunan Carrefour (Eski Bina) binasında Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce kurulan birim tarafından toplanmasına ve AFAD ve Acil Durum Başkanlığının talimatları doğrultusunda depremden etkilenen illere sevkinin gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

'İÇ ÇAMAŞIRI, SEYYAR WC, DUŞ KABİNİ, GIDA YARDIMI'
Deprem bölgesindeki mevsim şartları nedeniyle barınma ve ısınma ihtiyacı ön plana çıktığından yapılacak yardımlarda konteynır, çadır, battaniye, katalitik soba, Seyyar WC-Duş öncelik arz etmekle birlikte gıda, giyim, hijyen ve diğer bilimum ihtiyaç maddelerinin bağış kabulüne devam edilmektedir. Ayni yardım teslim ve kabul noktası olarak çalışmalara devam edilen CarrefourSA binasına teslim edilecek ayni yardımlarda özellikle son kullanma tarihi geçmiş veya geçmeye yakın malzeme ile ikinci el, kullanılmış malzeme bağışı yapılmamasını istirham ediyoruz. Her zaman birlik ve beraberlik içinde hareket eden, nerede bir ihtiyaç varsa oraya yardıma koşan Aziz Milletimizin her bir ferdine ve tüm Kocaelili hemşehrilerimize  teşekkür ediyor, yardımları depremzede kardeşlerimize titizlikle ulaştırmaya devam ediyoruz"  ifadelerine yer verdi.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN