Bu festivalde baklavaya da, kebaba da doyacaksınız

Kocaeli'de düzenlenen Gaziantep Tanıtım Günleri'nde baklavadan çiğ köfteye, baharatlardan salçaya, ahşap kaşıklardan kuruyemişe kadar çok sayıda yöresel ürün tanıtılıyor. Vatandaşların ilgi gösterdiği etkinlik, 6 Kasım'a kadar devam edecek.

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

Gaziantep Dernekler Federasyonu tarafından Kocaeli’de "Gaziantep Tanıtım Günleri" etkinliği düzenlendi. Gaziantep’in mutfağı ve turizminin tanıtılması amacıyla düzenlenen etkinlikte, Gaziantep’in yöresel yemekleri, tatlıları, baharatları, kıyafetleri ve birçok ürün tanıtılıyor. Interteks Fuar Alanında kurulan stantlara vatandaşlar ilgi gösteriyor. Etkinliğin ilk gününde baklava yeme yarışması da düzenlendi. Bir dakikalık yarışmada 6 baklava yiyen Fatih Tiryakioğlu oldu.

Baklava yarışmasına katılan Zuhal Küçükakyön, "Yarışma zor değildi ama hem süre hem de şerbetli olması biraz zorladı" dedi.

"GAZİANTEP’E GİDEMEYENLER İÇİN ŞİMDİ GAZİANTEP’E GİTME ZAMANI"
Gaziantep Dernekler Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Özaygut, "Gaziantep’i Kocaeli’de yaşatmak için yıllardan beri çalışıyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle güzel bir etkinlik oluyor. Gaziantep Tanıtım Günleri’nin 8’incisini düzenliyoruz. 1-6 Kasım tarihleri arasında burada olacağız. Çok hareketli geçen bir fuar oluyor. Gaziantep Tanıtım Günleri’nde yöresel yemekler sergileniyor. Bütün halkımızı buraya bekliyoruz. Şu anda 100 standımız var. Vatandaşlarımız değişik tatlıları, görmedikleri lezzetleri burada tadabilecekler. Gaziantep’e gidemeyenler için şimdi Gaziantep’e gitme zamanı" diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Sevil saral | 02 Kasım 2022 23:18

    Çok pahalı. Bir lahmacun 30 tl

BUNLARA DA BAKIN