KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Ampul burcu lider erkeğini anlamak
Ampul burcu lider erkeğini anlamak
Aktan Uslu
Aktan Uslu

Aktan Uslu

aktanuslu@kocaelizirve.com

12 Nisan 2019 Cuma - 10:42

Yazarın Tüm Yazıları

Ampul burcu lider erkeğini anlamak

“Bu kadar az bir farkla seçimin sonuçlanması halkı rahatlatmaz. 13-14 bin oyla seçimi kazandım demeye hiç kimsenin hakkı yok.”

“Soyadından anlaşıldığı kadar AK Parti seçmenleri, seçmen askısından düşürüldü.”

“Gebze aslında İstanbul’un ilçesidir, hatta bir dönem İstanbul’a bağlanması da tartışılıp gündeme gelmiştir. Haydarpaşa – Gebze banliyö hattının kalkmasının ardından Halkalı – Gebze, Marmaray hattı da hizmete girmiştir elhamdülillah. Kaldı ki bir sürü İETT hattı Gebze, Darıca ve Çayırova İlçeleri’ne de uzanmaktadır. Gebze – Harem minibüs hattının indi bindi ücretlerinde minibüs Kocaeli sınırlarına girdiğinde de İstanbul tarifesinin uygulanması için de gerekli adımları attık inşallah. Bu ilçemizde Kocaeli Büyükşehir için verilen oylar İstanbul Büyükşehir’in hanesine yazılmalıdır. Seçimin asıl kazananı ortaya çıkacaktır.”

**

Yukarıdan aşağıya üçüncü paragrafı tamamen uydurdum ama İstanbul Büyükşehir Belediyesi sonuçlarının ardından bir sonraki yerel seçime kadar süreceğini öngördüğüm mevzuda sıra şüphesiz Gebze’ye ve konumuna da gelecektir.

Gebze’deki Büyükşehir oylarını İstanbul’a kaydırdığınızda, Kocaeli’yi etkileyen bir durum olmadığına göre de iktidarın hiçbir kaybı yok. Ampul burcu lider erkeği bu gibi durumlarda esneklik göstermeye müsaittir.

Yorumun ilk iki paragrafındaki sözler ampul burcu mensubu erkeklere, üstelik lider konumundaki erkeklere aittir.

Öyle bir burç var mıdır yok mudur beni bağlamaz. Çünkü burçlarla pek aram yok. Ama o tarz demeçler, söylemler varsa, demek ki böyle bir burç da var.

Hatta mevzu soyadı üzerinden tüketilip kişilerin adlarına göre kime oy verdiği tahlilinde bulunulacak olursa,

Biri bana, “Senin ismin Aktan ise AK Parti’ye oy vermişsin” derse tabiri caizse, “Kafama sıkar giderim.”

Yorumlarımda kişiselime değinmek pek başvurmadığım, benimsemediğim bir yöntem ama meraklısına; Aktan siyasi bir isimdir ve “Milliyetçi”liği sembolize eder. Soyadımda bir zamanlar Başburt’ta yerleşik Us kavminden gelmektedir. Adımı soyadım kavmim birleştirilip siyasi duruşum tanımlanacaksa; tercihim ve yaşantım karşılaştırıldığında her yönüyle tezat bir durum ortaya çıkmaktadır.

Ama özellikle söylemler eylemler üzerinden tezatlıklar ampul burcu lider erkeği için hiçte önemli değildir. Çünkü ampul burcu lider erkeği konjonktürledir aynı zamanda. Yani Türkçe kılavuzdaki karşılığı ile her meseleyi toplu durumsala göre, çıkarlarını merkeze alıp yorumlar.

Farzımisal…

İsrail’in Mavi Marmara’ya saldırısı sonrası önce Mavi Marmara üzerinden İsrail’e yüklenip üç beş yıl aradan sonra bu sefer İsrail sözcüsü ve hamisi olarak Mavi Marmara’ya yüklenebilir ampul burcu lider erkeği.

Ve arı kovanındaki kraliçe arı misali kovanındaki tüm arılar her daim etrafından pervane gibi döner durur nasıl olsa.

Çok karizmatik yapıya sahiptir ampul burcu lider erkeği. Etrafındakileri adeta büyüler ve yaşadıklarına değil, sadece anlattıklarına inanmasını ister.

Onların bilgiyi edinmek için hangi televizyon kanallarını izleyip hangi gazeteleri okuyacağına kadar da hüküm sahibidir. Sözü geçer o kitleye, ampul burcu lider erkeğinin. 

 

**

Ampul burcu lider erkeği, kişinin soyadı üzerinden kime oy verdiğini, o kişiden daha iyi bilecek şekilde son derece emin bir adamdır.

Ne istediğini bilir ve onu elde etmek için uğraşır.

**

Bu arada ampul burcu lider erkeğinin demokrasi burcu kadını ile aşk hayatı sorgulandığında ise durum karman çormandır.

Bir ampul burcu lider erkeğinin demokrasi burcu kadını ile sürekli bir aşk hayatını, tarih yazmaz. Ola ki evlendiler, yuva kurdular. Bu ikilide boşanma oranları, farklı burçların mensuplarından oluşan evliliklerin boşanma oranlarına kıyasla misli misli yüksektir.

Ampul burcu lider erkeği, demokrasi burcu kadını ile aşk hayatını geçici olarak görür. İkilinin ilişkilerinin süresi, “çeyiz” sandığının içinde yer alan ve içinden çıkanlar ile birebir ilişkilidir.

Çünkü ampul burcu lider erkeği için demokrasi sadece ve sadece amaca ulaşmak için kullanılan bir araçtır.

Ampul burcu lider erkeği o sandıktan çıkanı beğenmezse demokrasi burcu kadını ile aşk hayatını anında bitirir, söker atar.

**

Dün akşam saatlerinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve Cumhur İttifakı AKP Büyükçekmece Belediye Başkan adayı Mevlüt Uysal’ın soyadı üzerinden yaptığı tahlilin ardından şahsıma ait Facebook sayfasından kinayeli bir paylaşımda bulundum.

BİLKAR Tiyatro Topluluğu oyuncuları ve yardımcı yönetmenlerinden sevgili Emek Nalbant, “Komediler en büyük dramlardan çıkarmış. Sanki uslu uslu bu durumu kabul ediyoruz gibi” yorumunda bulunmuş.

Bugünkü yorumumda da meseleye bu ifade biçimiyle bir yaklaşım getirdim ama Büyükçekmeceli şahsında insana yaşatılan bir zulümdür.

Mevlüt Uysal gibi bir zevat, bir zihniyet üstelik hayli uzun süre İstanbul gibi bir şehirde büyükşehir belediye başkanlığı yapmış, hatta Büyükçekmece’ye aday dahi olmuştur.

Memleket ekonomik olarak tam bir batağa sürüklenirken 31 Mart yerel seçimleri öncesi Cumhur İttifakı AKP Beyoğlu Belediye Başkan adayı ile kentsel dönüşüm üzerinden rant hesapları yaptığı açığa çıkan ekonominin başındaki damat yeni “ayakkabı kutuları”nı kumbaraya dönüştürürken çareyi emekçinin kıdem tazminatı hakkını gaspta aramaktadır.

İşte bu ahval ve şeraitte dahi ampul burcunun lider erkeği hiçbir zaman amaç edinmeyip daima araç olarak gördüğü demokrasi tecelli ettiğinde böyle tavırlar takınmakta,

Sonucu ve demokrasiyi tanımayıp halka olmadık eziyetler ederken ülkemiz tarihine kara lekeler bırakmaktadır.

Ampul burcu lider erkeğini anlamak çok zordur.

Almanya’da Hitler döneminde Ruslar, Alman sınırını işgale geldiğinde dahi Almanlar hala savaşı kazandıklarını sanıyorlardı.

Ampul burcu lider erkeğini halkımız anlamaya ufaktan ufaktan başladı.

31 Mart yerel seçimlerinde bazı sonuçlar onun göstergesidir.

Ampul burcu lider erkeğinin ve erkeklerinin bu dönemki tavırları, hırçınlıkları, komiklikleri de ondandır.

Halk kendilerini ufaktan da olsa anlamış, bazı yerlerde “çeyiz” sandığına gömmüştür.

Ampul burcu lider erkeği, anlaşılmaktan hiç de hoşlanmaz.

Tüm olan bitenin sebebi, özü budur…

 

   

 

 

 

 

 

1063 defa okundu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ