KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
FETÖ… Çayırova’da asıl vakayı karartır
FETÖ… Çayırova’da  asıl vakayı karartır
Aktan Uslu
Aktan Uslu

Aktan Uslu

aktanuslu@kocaelizirve.com

11 Ekim 2018 Perşembe - 09:35

Yazarın Tüm Yazıları

FETÖ… Çayırova’da asıl vakayı karartır

“Başka arkadaşları düşününce ben geçimimi sağlayacak işler bulabiliyorum. Onun için maddi sıkıntım yok diyebilirim. Eşim de çalışıyor, öğretmen. Öte yandan karı koca atılmış, ikisi de atılmış arkadaşlar var. Şimdi onlar dururken benim bu konuda sitem etmem hakikaten ayıp olur.”

KHK’zede akademisyen, ateist ve Marksist kişi, tarihçi Candan Badem

**

Candan Badem’in Gebze BİLKAR’daki Düyun-u Umumiye ve Osmanlı’da Dış Borçlar konulu söyleşisinin ardından şahsımda Kocaeli Zirve’ye verdiği, bugün bilemediniz yarın yayında olacak kısa röportajından bugünkü yorumuma alıntıdır.

Aslında bugün hiç klavyede harfler arasında dans etmeden, aynı başlıklı, yorumu tam yukarıdaki paragrafın bitiminde kessem, anlatmak istediğim şeyin ne olduğunu anlatabilmiş sayarım kendimi.

**

Süleyman Akkoyun..

Mahreç isim kullanan, muhalifmiş gibi gözüken şahsiyet. İktidara değil, iktidarın iktidarına muhalif olduğu için muhalifmiş dedim.

Sistemden memnun gibi geldi bana. Şekle şemale, kişilere muhalif.

Face’deki sayfasında yer alan iki kişisel bilgiden biri Gebze’de oturduğu, diğeri Sakaryalı olduğu.

Hemşerim!

Profildeki fotoğrafına bakıyorum. Şahsım gibi “çakma” veya “gelme” Sakaryalı. Yerlisi değil. Manav tipi yok.

Çakma fotoğrafında hiç olmazsa tipini asıl tipine benzettiyse, öyle.

Hakiki (ne demekse artık ben de bilmiyorum) Sakaryalı, Sakarya’nın yerel ahalisinden manav olabilir.

AKP’li ya da kendi tabirince, “AK Partili…”

En üstte Erdoğan’ın resmi, Şevki Demirci’ye atarlanıyor.

Sanki… Bırakın değil belediye başkan adayını, ilçe başkanını bile parti üyesine seçtirmeyen zevat bir başkasıymış gibi.

Onu da geçtim..

Sağolsun, eksik olmasın. Şahsımı da paylaşımlarında etiketliyor.

Bir süre önce, sözüm şahsında meclisten içeri aynı zamanda genel anlamda meclisin dışarısınadır, baktım iyi niyeti suiistimal var ve üstelik ülkemiz zemininde yerel seçim dönemine girdik. Etiketlemeyi kontrollü kabul etmeye başladım. İyi ki de öyle yaptım.

Yoksa… Siyaseten muhalif olurum ayrı. Belki kişisel gıcığım da var, ayrı. Ama kişilerle alay edercesine paylaşımlar hiç şık değil.

Zatıallerini şahsıma çok öneren oldu. Şöyle önerildim..

“Şu videoyu paylaşmış. Dinledin mi…”

Söz verdiğim için dinleyecektim ama henüz sözümü tutamadım. Ama uygun zamanda bir dinleyeceğim. Linkini bile, dinlemem için gönderen oldu.

İsmi lazım değil şahsını şahsıma önerenlere söyledim. Tanımadıklarını söylediler. İletememişlerdir.

Kendisi sıkı bir takipçim. Direk söyleyeyim:

Naçizane, şahsım adına, örgütlü olarak (ÖDP ve BİLKAR üyeliklerim var) karınca kararınca basın dâhil temiz toplum, temiz siyaset, temiz ………. mücadelesi içinde yer alan biri olarak…

Çayırova Belediyesi’nde özellikle bu dönem bir takım haltlar olduğu çok ama çok kuvvetle muhtemel. Emareleri yüksek, aleni.

Şekerpınar’daki imar revizyonunun Büyükşehir Meclisi’nde olduğu süreçte Fikriye Çelik’in,

02 Ekim tarihli meclis toplantısı sonrası Orhan Keskin’in belediye başkan yardımcılıklarından istifası…

Her ne kadar Keskin şahsımda Kocaeli Zirve’ye verdiği demeçte, “Gayet doğal” demiş olsa da değil ama kendisinin öyle söylemesi, gayet doğal.

Keskin’i o sözünden ötürü asla eleştirmiyorum. O partili veya bu partili, partili disiplini içinde şahsımda basına söylemesi gerekeni söyledi. İçinin yangın yeri olduğunu anlamadım sanmamalı.

Ya da Fikriye Çelik susuyorsa, onun suskunluğunun sebebi de odur. Batman eşrafından olan şahsıyla geçen dönemdi yanılmıyorsam, Çayırova Bölge Haber’de çalıştığım yıllardaki röportajımda Batman’ı anlattırmıştım. Turistik yerlerini değil!

Uzattım galiba. Uzatmış olabilirim, doğdudur. Zaten “arkası yarın”a bağlayacağım.

Sıkı takipçilerimden, Facebook arkadaşlarımdan “Süleyman Akkoyun”un bugüne kadarki paylaşımlarından birini daha doğrusunu ikisini bir arada, bir süre önce değerlendirdim.

Şevki Demirci’nin belediye meclisinde, “Çayırovalılar’ı da adam edeceğim” söylemine mecliste de tanık olup zaten yazmıştım. Bir de AKP içi toplantıda söylediği söylentisi vardı. Akkoyun onu paylaşmış. Ben de kaynak göstererek değerlendirdim.

Bir de AKP’li Ayşin Balcılar’a ait çiçekçinin belediyeye faturasının bir kısmını paylaşmış. Onu değerlendirdim..

Aktif siyaset ile ticaret ilişkisinin teşhiri için.

Akkoyun’un bir tespitine de katılıyorum: AKP İlçe yönetiminde, AKP kurumsalında aktif siyasette ticari nemalanma için yer alan lafta vatan millet Sakaryacılar, hiçbir şeyin üzerine gidemez.

Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin o lafını da, o hakaretini de hazmederler.

Ve bana şahsını sık sık önerenlere sorduğumu, madem kendisine ulaşmadı ve yüksek ihtimalle bu yorumu okuyacak. Soruyorum:

Çayırova Belediyesi içinde bir takım haltlar olduğu kuvvetle muhtemeldir. Şahsınızın muhalifliği o haltlara mıdır yoksa kendi desteklediğiniz belediye başkan aday adayının önce adaylığı, sonra seçilmesi ile birlikte musluğa bağlı hortumun şahsınıza yönelmesi için midir?

Şevki Demirci ve çok sayıda AKP’li belediye başkanı, belediye başkan adaylığına merkezden atandı. Şevki Demirci’yi de direk veya silsile yoluyla, “Reis” dediğiniz Erdoğan atadı. Diyelim ki AKP önümüzdeki seçim yine aday değişti ama yöntem yine aynı. Parti üyeniz tarafından seçilen değil genel merkezce atanan belediye başkan adayı seçilirse, sizin desteklediğiniz kişiyse dahi, yüzü halka dönük, temiz bir belediye başkanlığı yapacağına dair beklentiniz hala var mı? Demirci’ye atarlanıp Reis Bey’e zeval getirmiyorsunuz da, Demirci’yi kim atadı?

Reis bunları biliyor mu.. O atamadı. Falanca filanca atadı…” diyorsanız hükmü yoktur. Öyle olsa bile hepsini Erdoğan atadı. Çünkü sistemin içinde ve farklı yerlerinde olanlar olarak yerellerde “temiz”ler seçim dönemlerinde Erdoğan’ı, Erdoğan da atama yöntemiyle yollarını açarak onları desteklemektedir.

AKP’yi kuruluşundan bu yana, yaşınız müsaittir bilirsiniz. Ben de bilirim. O kurucu kadroda yer alan temizlerin, temiz kalmayı sürdürenlerin bir kenara köşeye nasıl atıldığını..

Onların gönüllerinin de kimi AKP etkinliklerinde onurluk falan verilerek alındığını..

Erdoğan’ı hala Milli Görüş yıllarındaki Erdoğan sanmalarından sebep inceden inceye ama yüzlerine eleştirdiğimi…

Tespit olarak paylaşırım.

İş az evvelki paragraflardan birinden ötürü aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı da yapan Erdoğan’a hakaret ettiğim zannıyla savcılığa suç duyurusunda bulunacaksanız bana face özelden bildirin. Gebze Adliyesi yeni yerinde malum. Evden Gebze merkezine giderken yol üstü olduğu için otobüsten ineyim. “Hakkımda Cumhurbaşkanı’na hakaretten şikâyet var. Halbuki AKP lideri olan Erdoğan’ı kast ettim o paragrafta, AKP liderine hakaretten, şayet varsa hakaret yargılanmayım. Şikâyet gelmedi mi henüz. Yoksa bile yoldadır. Ben hazır gelmişken ifade vereyim. Şikâyet konusu paragrafım şudur. Savunmam da şudur” deyim.

Adliye çarşıda iken iyiydi. Bir yerden bir yere geçerken bile varsa şikâyet, ayaküstü savunma verip idare ediyorduk. Şimdi sapa yerde. Ondan.

Şahsınızın gerçek kimliğini saklamasının doğal olduğu söyleniyor. Söyleyen söylüyor. Olabilir. Gerekçe malum.

İyi de bizim başımız kel mi?

Nazım Hikmetler’den Deniz Gezmişler’e, yaşı küçülterek asılan Erdal Erenler’e, Gezi eylemlerinde İsmail Sapmazlar’a kadar…

Bugün Erdoğan’ı destekleyerek varlığını sürdürmeye katkıda bulunduğunuz vahşi kapitalizmin en ama en ağır bedelleri ödettiği bir idealin naçizane günümüz yürütücülerinden biri olarak..

Senin canın can da benimki, benim ki bizlerin ki canan mı?

Hadi bizler şöyleyiz böyleyiz. Yeri geldi mi teröristiz. Bir takım çevrelerin kişilerin iddiasına göre şahsımın üye olduğu “terör” örgütlerinin hepsine üye olsam, abartısız 1500 leşim var. Gülmenin en devrimci eylem biçimi olmasından sebep, gülüp geçiyorum artık.

Neyse ki 10 Ekim 2015’te buralardaydım. Ankara’yı da bana yazarlar… “Yahu madem ben patlattım. Ama canlı bombaydım, niye ölmedim” diye savunacak olsam, “Öldürmeyen Allah öldürmez”e bile bağlarlardı.

Hadi biz solcuları geçtim. Şöyleyiz böyleyiz..

Saadet Partili belediye meclis üyeleri Ali Uçar’ın, Zeki Özçelik’in ve emsallerinin başı kel mi…

Ne söyleyecekleri varsa aleni, dobra dobra, sosyal medyada altına imza atıp, mecliste kayıtlara aldırıp konuşuyorlar.

Siz niye kimliğinizi açıklamıyorsunuz?

Ne olur ne olmaz Şevki Demirci yine aday gösterilir diye mi..

O durumda çark edeceksiniz ya muhtemelen. Millet eleştirmesin diye mi…

**

Yazmayacaktım ama… ama son hamleniz çok tehlikeli.

Meseleyi FETÖ’ye bağlıyor, ateşle oynuyor, sözde değil özde iman sahibiysen birilerinin “ah”ını üzerine çekiyorsun.

Şayet bu yorumun 24 saat sonra yayınlanacak devamına kadar…

Erdoğan’a hakaretten tutturamazsan, FETÖ propagandasından zorlarsan ifade sürecim biter bitmez yazacağım devamında gireceğim detayına.

Ama şunu belirteyim. Adliye çakma, mahreç isimle şikâyet kabul etmez.

Çayırova’daki mesele Gülen’e, FETÖ’ye bağlanacak olursa asıl meseleyi karartır..

Sen de bugün muhalifmiş gibi olduklarının aslında ekmeğine yağ sürersin.

Bir de ateşle oynadığın farkına varmıyorsun ya..

Niye ateşle oynadığını, kimi kişilerin, isimlerini vererek ve altına imzamı attığım yorumumla, detaylarıyla izah edeceğim.

Gerekirse yine, “Arkası yarın”a da bağlayacağım.

Neyse.

Şayet doğum yerin doğru yazıyorsa hemşerim!

Arkası yarın…

3038 defa okundu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ