Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5456 TL
  • 6.2837 TL
  • 7.2835 TL
Kocaeli Zirve
Mutsuz İnsanlar İlçesinin Mutlu Başkanları… Yol Yaptı  
Mutsuz İnsanlar İlçesinin  Mutlu Başkanları… Yol Yaptı   
Aktan Uslu
Aktan Uslu

Aktan Uslu

aktanuslu@kocaelizirve.com

13 Mart 2018 Salı - 14:22

Yazarın Tüm Yazıları

Mutsuz İnsanlar İlçesinin Mutlu Başkanları… Yol Yaptı  

Ziyaettin Akbaş’ın belediye başkanlığı dönemi idi. Akbaş ailelere yönelik bir psikolojik danışma merkezi kurmaya karar vermiş, Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu Psikolog ve Psikoterapist Ufuk Maviengin kısa adı ÇADEM olan bir Çayırova Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’ni belediye bünyesinde kurmuştu.

Akbaş’ın partilisi, halen süre giden Şevki Demirci döneminde ise henüz yolun başında ilginç bir vaka yaşandı. Üstelik bir dönem Gebzespor Başkanlığı ve Kocaelispor yöneticiliği yapmış olmasından sebep spor ve sporcu dostu olduğu sanılan Demirci, tasarruf uyguladığı gerekçesiyle amatör spor kulüplerinin teknik direktörlerine maaş desteğini kesmişti. Arada ÇADEM de güme gitti.

**

 

ÇADEM var iken Sayın Maviengin ile bir röportaj yapmış, yanılmıyorsam 20 civarı sorumdan hepsine yanıtı, biri sohbette kalması kaydıyla almıştım. Yine öyle kalacak.  Sadece konu açıldığında söylüyorum. Çünkü sağda solda konuşmayacağıma dair bir taahhüdüm olmadı. İyi ki de olmamış.

Ancak yorumun iğnelediği hedef kitlesini çok bekletmeden lütfetmek lazım.

Çayırova Belediye Başkanı Çok Sayın Şevki Demirci ve AKP Çayırova İlçe Başkanı Çok Sayın Ali Osman Gür

Mutsuz insanlar ilçesinin mutlu başkanları

Şayet halka ve sorunlarına dair sözde değil özde bir ilgi ve alakaları varsa

Aktif siyasetteki varlıkları siyasetten nemalanmak ve/veya birilerini nemalandırmak değil halka hizmetse Sayın Maviengin ile diyalog kurarlar.

O dönem Çayırova’da yaptığı çalışmanın üzerinden bir sonuç değerlendirmesini alırlar. Son cinsel taciz vakasının annesinin söylediği gibi… İlk başta gerçekleri gördükten sonra konduramamak, inanamamak gibi bir travma yaşayabilir, gerçeklerle yüzleşmekten korkabilirler ama korkmamalılar ve gerçekler ile yüzleşip sorumlu, halkçı yöneticilerin yapması gerekenleri yerine getirmek için gereken adımları atmalılar.

Maviengin, yazılmaması kaydıyla şahsıma aktardığı o tespitini sayın başkanlara da aktaracaktır diye öngörüyorum. Odasında kimlerin neler anlatıp, içini boşaltıp, yine “ev” dedikleri o “hapispane”ye nasıl döndüklerini… anlatır.

**

 

CHP Çayırova İlçe Başkanlığı’nın Refik Tartar’ın mal varlığına ilişkin düzenlediği basın toplantısında…

Yandaş kelimesi hafif kalır;

İktidar borazanı, maşası ve hatta belgelenmiştir ki çantacısı,

Görünümünden esasla “gazete” diye adlandırılan kağıt kümesinin sahibi iki emekçisini CHP’deki belgelerin ne olduğunu öğrenmek için o basın toplantısına göndermişti veya o amaçla gönderdiği çıkmıştı.

Hayır yani insanda hiç olmazsa yüz deniler bir şey olur da hiç olmazsa, “CHP’de basın toplantısı düzenlendi” diye başlık atar. Sadece üç beş satır kimler vardı yoktu yazar…

Bir meslek, o mesleğin içinde kişisel nemalanmaları için yer alanlar tarafından o kadar da…. kendilerine benzetilmez ki.

Velhasıl kelam CHP Çayırova İlçe’de hangi belgelerin olduğunu maşalığını üstlenen çantacısı marifetiyle ve ahlaksız bir şekilde edinmekten sabıkalı Demirci, kankası konumundaki kağıt kümesinin sahibine yeni bir talimat verebilir.

Bu sataşmama dair şunu ifade etmek isterim. Tarafsız basın diye bir şey dünyada yoktur, önemli olan objektifliği tutturmaktır. 2002 öncesi de iktidar yandaşı basın vardı ama 2002 öncesi iktidar yandaşları bir iki istisna hariç hiçbir zaman mesleği, tek kelimeyle kendilerine benzetmediler. Meslek onuru ve ahlakına zeval getirmediler.

Mutsuz insanlar ülkesinin mutlu gazetecileri kurban olsun size mutsuz insanlar ilçesinin mutlu başkanları…

**

 

Çayırova’da yine ve yeni bir taciz vakası da açığa çıktı. Mağdurunun da, zanlısının da kim olduğunu Şevki Demirci de, Ali Osman Gür de… ve eminim ki AKP Çayırova İlçe Kadın Kolları eski Başkanı, AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Hacer Banu Çürüksulu Demir de biliyordur.

Kendisi, güvenilir kaynaktan edindiğim bir bilgiye göre yine çocuğa tacizden yargılanan bir imamın avukatlığını sürdürüyor.

Yanlış bir şey yok. Yani elbette herkesin savunulma ve her hukukçunun da her davayı alma hakkı var.

Sonuçta orası 2002 ruhundan ve sahte söylemlerinden tamamen kopmuş, ısrarla o ruhu sürdürenlerini bir kenara köşeye iteklemiş bir siyaset ticarethanesi. Herkes bir şekilde sebeplenecek. Kaldı ki samimi söylüyorum, şaşırmıyorum.

Kaldı ki bu örneğimde yazılı yasalara aykırı hiçbir şey yok. Halkın, yazılı olmayan yasaları kimin umurunda…

Ha birde.. Lafa gelince çok Reyizçiler falan filan ya. Reyizlerinin AKP kuruluş sürecindeki, zaten yalan olduğu bir bir açığa çıkan o söylem ve uyarıları da, kimin umurunda…

**

 

Sizin halkınıza hizmet veren Güzeltepe ASM’de Akın Irmak adlı kişi tarafından Doktor Bilal Kemik’e yapılan saldırının ardından kitlesel basın açıklamasında hiçbir şekilde temsil edilmeyen, dinleme zahmetinde bulunmayan, kesine yakın olasılık ki “geçmiş olsun” ziyaretine dahi gitmeyen mutsuz insanlar ilçesinin mutlu başkanları…

Yahu hiç olmazsa şöyle bir görünseydiniz. Malum, şiddete karşı da bir tavırdı.

Emek ve İnönü Mahalleleri’nde bir süre önce sona eren malum sorun esnasında o mahalledeki kimi sokaklara polisin bile giremeyecek derecede vahamet bir durum olduğunu görevinin dördüncü yılında öğrenen mutsuz insanlar ilçesinin mutlu başkanları…

Çayırova İlçesi’nin belediyenin de içinde yer aldığı Özgürlük Mahallesi’nde, Erişler diye bir semtinden varlığından haberleri olup olmadığı şüpheli kişiler; mutsuz insanlar ilçesinin mutlu başkanları…

O mahalledeki bir binanın altında belediyeye ait çöp taşımalıkları, işi verdiğiniz kişi tarafından her türlü çevre sağlık kuralları hak getire bir şekilde boyanıyor, tamir görüyor. Sokağa, binaların içine sızan kimyasal bir gün birilerini zehirler de birkaç yerde sebebinin ne olduğuyla ilgili haber çıkarsa…

Hemen “yalanlama” açıklaması yapar, bilmem kaçıncı asliye mahkemesinden habere erişim yasağı getirip, “Tavuk zehirlenmesi” dersiniz!

Maaşının misli misli arsa taksidi ödeyen devlet memuru belediye başkan yardımcısının vakası açığa çıktıktan sonra memleketi Tarsus’daki kimi arsalarda başka hisse sahipleri olduğu gerekçesiyle sözüm ona yalanlama gönderen, yargıya başvuracağını iddia edip kamuoyunu oyalayan mutsuz insanlar ilçesinin mutlu başkanları…

Oğlu adına kurduğu firmadan okullara ticaret yaparken Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA Yayınları’nı satarak haksız para kazanıp ilçeniz sakinlerini de yolan okul müdürünü “bizden” kollamasından ötürü görmezden gelip dönemin seyircilerinden ilçe milli eğitim müdürünün terfi gibi atamasına da göz yuman mutsuz insanlar ilçesinin mutlu başkanları…

Bu ilçenin insanları, bürokratlar marifeti ve seyirciliğiyle üstelik MEB üzerinden dolandırılırken çalıp çırpana siz de seyirci kaldınız ya…

Ama şimdi isimsiz bir ihbar gelse, bir devlet memuru Reyizinize hakaret ettiğine dair iftiraya uğrayıp size şikayet edilse, ekmeğiyle oynamak için hemen nasıl da harekete geçer ardından da halkımıza hayırlı cumalar mesajı yollarsınız di mi… Sizi gidi sizi

İki dönem önce Çayırova Belediyesi de aleni kullanılarak Çayırovaspor üzerinden hortumlama iddiaları gündeme geldiğinde, “Belediye ile ilgisi yok” diyen… başkan yardımcınızın mal varlığına ilişkin haberden kurumla ne ilgisi varsa ona davacı olacakmış gibi yapıp mahkeme kanalıyla yayın yasağına getiren… yine ve yeni bir yolsuzluk vakasını örtbasa teşebbüs eden mutsuz insanlar ilçesinin mutlu başkanları…

Siz de “Duayen” ve ona ne şüphe ki iktidar yandaşı “gazeteci”, 16 yaşındaki çocuğa tacizden hükümlü ve tutuklu yargılanan Ercan Sarıçam gibi mi düşünüyorsunuz: Sarıçam tarafından bir süre önce yapılan paylaşıma göre o SMS mesajları o ‘y….ya’, Sarıçam’ın  ‘ş…..z’ yeğeni tarafından Sarıçam’ın cep telefonu ile gönderildi. Ve o vakanın y….lık ile suçlanan, akranı birine aşık olması dahi ‘k… b… oynayan’ diye iftiraya maruz kalan mağduru da, ilçeniz sakini… mutsuz insanlar ilçesinin sayın mutlu başkanları… Vaka da, yine ilçenizde yaşandı.

Hadi artık tüm yolsuzluk iddialarına karşın halkımız size ‘Y….r ama çalışıyor’ üzerinden de makam verdi, yol verdi.

Çok sıkıştığında, ‘Biz onlara değil Reyiz’e oy verdik’ diye oy verdi.

Son zamanlarda basın yayın müdürlüğü aracılığıyla peşpeşe servis ettiğiniz;

Emek ve İnönü’de hayatını zindan ettiğiniz halk haykırırken, sağlık ocağında halka hizmet ederken saldırıya uğrayınca tepki koyan sağlıkçılar haykırırken… mumla aranan yandaş ötesi iktidar yandaşı basın onları yazmadı, yok saydı.

Siz de halkı Çayırova’yı nasıl ihya ettiğinize dair “doğru” bilgilerle bilgilendirdiniz.

Madem çok yaşanılır kenttesiniz. Eminim ki hala, niye hala İstanbul’un Maltepe İlçesi sakinisiniz mutsuz insanlar ilçesinin mutlu başkanları. Sosyal demokrat yerel yönetimli ilçelerde yaşarken mesai harcayıp günü akşam ettiğiniz ilçeyle ilgili ahkam kesiyorkene, ruhunuz o ilçede halen galiba.

Tüm bunlar bir tarafa çok sayın mutsuz insanlar ilçesinin mutlu başkanları.

Zatıallerinizi rahatsız etmiş olacağım hatta İstanbul İl Kadın Kolları Başkanınız çok ama çok sayın Avukat Şeyma Döğücü, yaşadığı sırça köşkü her yer sanan hanımefendilerinin de esefle kınamalarına naçizane şahsımı siper etme nezaketsizliği göstereceğim ama durum vahim sayın mutsuz insanlar ilçesinin mutlu başkanları.

Uyarım şudur…

Çocuklarınızı asla ilçeniz sakini yapmayın sayın mutsuz insanlar ilçesinin mutlu başkanları.

Son vakanın mağdurunun annesi ne dedi, kulak lütfettiniz mi mutsuz insanlar ilçesinin çok sayın mutlu başkanları…

Ona ne şüphe ki belediye basın bürosu aracılığı ile yeni bir imaj çalışması için de yoracağım zatıallerinizi, bu imajı yıkmak için günde üç öğün sağlıkta, eğitimde, ahlakta… yapılan “devrim” niteliğindeki hamlelerinize dair bilgilendiriniz halkımızı…

Ama çocuklarınızı asla Çayırova sakini yapmayın.

Zatıallerinizin de seyirciliğinde…

Kocaeli’nin 12 ilçesi arasında ahlaki çöküntü analizi yapılsa her halde sondan birinciliğe aday, zatıallerinizin yedi eminliğindeki ilçenizde ve şahsımda dahil ilçemizde…

Allah muhafaza… Allah kazadan beladan nazardan her türlü sapıktan… sizler gibi yöneticilerin seyirciliğine rağmen Allah sizin çocuklarınızı da onlardan korusun.

Sakın ola ki basına servis ettiğiniz o “gerçeklerinize” okuyup siz de Çayırova’nın öyle bir yer olduğunu sanmayın. Çoluk çocuğunuzu bu ilçede barındırmayın…

Mutsuz insanlar ilçesinin mutlu başkanları…

Alayınızın da, sizin de, sizi bu ilçenin başına yedi emin diye atayanın da, seçenin de………….. “demokrasi” ve “adaletin” tavan yaptığı ülkemizdeki seçimlerinden ötürü “tebrik” ve “takdir” eder…

Nokta nokta olan yerlerde ola ki bir hakaret var mı diye soracak olursanız, -ki olma ihtimali çok yüksek- cep telefonlarınıza Gebze Adliyesi’nin konumunu da göndermeyi bir vatandaşlık borcu bilirim.

Yeni seri, “Yol yaptı” haberlerinizden halkımızı habersiz bırakmayın sakın ha mutsuz insanlar ilçesinin mutlu başkanları…

1488 defa okundu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ