KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3811 TL
  • 6.0965 TL
  • 6.7421 TL
Kocaeli Zirve
Bıçak kesiği aşk
Bıçak kesiği aşk
Elif Akyürek
Elif Akyürek

Elif Akyürek

elifakyurek@kocaelizirve.com

28 Kasım 2018 Çarşamba - 08:43

Yazarın Tüm Yazıları

Bıçak kesiği aşk

Anladım ki; herkes herkesin öpüşü demek değil.. Herkes herkesin çatısı değil, evi değil, balkonu değil.. Beyaz giyen herkes gelin, akşam eve dönen herkes damat değil! Kimseye tutunuş, kimseye dönüş, kimseye ev olamasa da yine de sever miydin birini? 

Aşk biter! Alışmak zor olsa da, durum böyledir.. Zaten şimdilerde ilişkileri daha hızlı tüketiyoruz.. Sık sık görüşüyoruz, whatsapptan emoji atıyoruz, facebooktan dürtüyoruz, instagramdan likelıyoruz.. Derken bitiyoruz..

Peki, terk edilmeyi beklemek mi daha iyi yoksa ilişkiyi kendiniz bitirmek mi? Her iki seçenek de çok kolay değil.. Gelip geçen zamanın ve gücünüzün nasıl tükendiğini görmek, birbirinden ayrılamaz olarak düşünülen iki kişinin birbirlerinden kopuşunu seyretmek, sizi mutlu eden bir şeyi geride bırakmak her zaman zor.. Bir ilişkiyi bitirme kararının verilmesinden önce artıları ve eksileri muhakkak değerlendirmelisiniz.. Bir şeyler mi değişti hayatınızda? Bir çözüm yolu var mı? Eksikleri gidermek mi istiyorsunuz? Yoksa ilişkiniz için artık savaşmak istemiyor musunuz? Tükenmişlik ya da hatalar mı var hayatınızda? Daha iyi birisini hak ettiğinizi mi düşünüyorsunuz? Bu soruları sormak ve yanıtlamak, %100 emin olmadığınız bir karar vermeden önce size yardımcı olacak.. Öfke ve üzüntü ile hareket etmek, iyi sonuçlar getirmez.. Bu yüzden beklemek ve düşünmek zorundasınız.. Kendinize biraz zaman verin ve iyi seçim yapmak için kendinizi iyi hissetmenize izin verin.. 

Aşk bir gün bitebilir ve eğer öyle olursa yapacak bir şey yoktur, hayatınıza devam etmelisiniz.. Hatta bir süre sonra, artık sizi mutlu etmeyen birinin yanında kaldığınız için kaçırdığınız her şeyi göreceksiniz.. Aşk uzun ve karmaşık bir yol.. Bazen, biten bir şeyi bir arada tutmak için çok uğraşmak sizi yiyip bitirir..

Yani kısaca aşkın bittiğini biliyoruz.. Daha doğrusu, çiftlerin her ikisi de ya da ikisinden birisi çabalamayı bıraktığı zaman bittiğini biliyoruz.. Eğer hala savaşacak bir şey olduğunu düşünüyorsanız, o zaman durmayın! Harekete geçin.. Eğer hala istiyorsanız, denemeye devam edin.. Çünkü buna değer!

2246 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum
default photo
Yazan: Faruk Habiboğlu

Aşk bitiyorsa o aşk değildir...

0 Beğendim
0 Beğenmedim
default photo
Yazan: Leon

Aşk herkesle yaşanmaz. Yaşanmaya değecek nadide değerlerle değerlidir ve sürmelidir aynı zamanda var olmalıdır. İtifaf etmeliyim ki şu ülke de aşık olunması gereken bir şahsiyet varsa gözümde sizden gerisi yalan dolan. ❤

0 Beğendim
0 Beğenmedim

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Fidan Spor
Volka Proje
Akkurt İnşaat
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu