KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3682 TL
  • 6.1081 TL
  • 6.7640 TL
Kocaeli Zirve
Uyanık kızın masalı
Uyanık kızın masalı
Elif Akyürek
Elif Akyürek

Elif Akyürek

elifakyurek@kocaelizirve.com

09 Ağustos 2018 Perşembe - 14:01

Yazarın Tüm Yazıları

Uyanık kızın masalı

Toplanın, bir masal anlatacağım.. Ama bu bilinenin dışında bir masal.. Eğer beğenirseniz masalımı, lütfen tüm kız çocuklarıma anlatın.. Bir zamanlar bir prenses varmış.. Adı sanı bilinmeyen, ne güneşten ne de rüzgârdan korkan, bütün gün sokaklarda yürüyen bir prensesmiş bu.. Zaman zaman tökezlese de her zaman ayağa kalkan, korkuları biriktirdiği kadar zaferleri ve sırları da toplayan bir prenses.. Kimse onun değerinden söz etmese de zaten buna ihtiyacı yok..

 

Çünkü ne kadar değerli olduğu zaten kalbinde yazılı.. Onun cesur bir prense ihtiyacı yok, çünkü köşesine çekilip bir kenara kıvrılmak yerine, pencereden bakıp kötü ejderhanın zayıf anını kollayacak kadar cesur! Bu prensesin hikayesinde ne yakışıklı prens ne de öpücük var.. Güç kendi içinden geliyor ve dışarıdan gelecek bir ilhama da ihtiyacı yok.. Beklemek yerine harekete geçerek cesaretini besliyor.. Gözleri açık, dimdik hayatın içinde yürüyen bir prensesten bahsediyoruz.. Kendi hayatını kurtaran prenses o.. Kendi hayatını kurtarabildi, çünkü anne babası onun içindeki potansiyeli biliyor ve destekliyordu.. Bu yüzden onun belki de hiç pembe ya da mor olmayan hayallerini desteklemekten de çekinmediler..

 

 

O, kendi kendini kurtardı, çünkü naif sayılmazdı ve büyükannesi yerine yatağa yatıp kurdun midesine inmeyi göze almıştı.. Haliyle kurdun onu yemekten başka seçeneği kalmamıştı.. Midesine inip savaşmayı göze almış olan prensesin ta kendisiydi.. Yani karşısına çıkan tüm kötü karakterleri bir bir devirmeyi başardı.. Başka kimseye ihtiyaç duymayan bir prenses o.. Tabii ki başkalarına da ihtiyacı var.. Etrafında insanlar olmasına ihtiyacı var, kusurlarına rağmen ona yardım etmeye hazır insanlara ihtiyacı var..

 

Nasıl yapması gerektiğine dair ona seçenekler sunacak, hatta bazen en iyisini ona gösterecek insanlara ihtiyacı elbette var; onun yerine işlerini yapacak birilerine değil.. Yine de biri çıkıp onun için bir işi halledecek olsa, kibarca teşekkür eder ve bunu geri çevirmekten çekinmezdi.. Çünkü kendi kendini kurtarabilen prenses, karşılıklı alışverişe dayanan bir dünyada yaşadığımızı ve karşımızdakilerin de hep bunu beklediğini anlamıştı.. Bu durumda her zaman öpücükler ve sevgi alan taraf olmak zorunda değildi.. Bazen de sevgi ve öpücükleri onun vermesi gerekecekti.. Kurtarıcı olmak onun en iyi yaptığı şeylerden biriydi.. Ve her gün böyle yaptı..

 

Başkalarının ruhunu ele geçiren kötü düşüncelere, önyargılara, tüm hastalıklı kafalara karşı savaş açtı.. Her zaman kimsenin bir başkasına ve kendisine omzunun üstünden bakmadığı, kadınların kadın oldukları için aşağılanmadığı bir dünya hayali kurdu.. Kim olduğuyla gurur duyan prenses o.. Kendini kurtaran prenses hassas biri olmasıyla da kendinden gurur duyuyordu.. Elbette vücudunda farklı yaratılmış kısımlar olduğunu biliyordu ama yine de kulaklarının ya da burnunun biçiminden memnundu; kendi içinde mükemmeldi..

 

 

Bir sürü makyaj malzemelerinin içinde boğuluyordu çoğu zaman.. Suratındaki sivilceler, lekeler.. Onlar prensesi eşsiz ve harika yapan şeylerdi.. Zamanla onları sevmeyi ve kendisine bahşedilen her şeye, tam olarak istediği gibi olmasa da değer vermeyi öğrendi.. Bunları umursamadan önce, bu dünyada değiştirilmesi gereken bir sürü şeyin umursanması gerektiğini biliyordu..Artık o başına gelenlerin sonuçlarını ve yetenekleri doğrultusunda nasıl başa çıkacağını biliyordu.. Böylece ilk bakışta kırılgan, süslü, ağlak, ilgiye muhtaç, kurtarıcısız yapamayan, sadece şatonun içinde biri gibi görünen bu prenses kendi hayatını kurtarmış oldu!

 

3149 defa okundu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Reis Döner
Volka Proje
Yelkent
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu