KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Avrupa huzurlu Ya Vatanım?
Avrupa huzurlu Ya Vatanım?
Erol Özyavuz
Erol Özyavuz

Erol Özyavuz

erolozyavuz@hotmail.com

04 Mayıs 2019 Cumartesi - 20:34

Yazarın Tüm Yazıları

Avrupa huzurlu Ya Vatanım?

Hiç bir işe yaramadığını bile bile yazmaktan.
Asıl okuması gerekenlerin okumadığını bile bile kafa yormaktan.
Daha kötüsü ne olabilir ki usta ?
Şunlar gibi gibi mesela.
Cumhurbaşkanının 'Bugün Avrupa ülkeleri hala huzur içinde yaşıyorsa, Türkiye'nin 4 milyon Suriyeli sığınmacıyı topraklarında misafir etmesine borçludur' dediğinin üzerinden saatler geçmişti ki.
Suriye'nin Azez bölgesinde PKK/YPG'li teröristlerle güvenlik güçlerimiz arasında çıkan çatışmada, bir yüzbaşı ölürken, bir binbaşı da ağır yaralandı.
Hakkari sınırındaki üs bölgesine Irak'ın kuzeyinde konuşlanan PKK/YPG'li teröristler tarafından yapılan havan saldırısında 3 asker hayatını kaybetti, bir asker yaralandı."
Ben de gaza gelip.
"Ne tesadüf. Tam da Ramazan arifesinde. Sen asıl şimdi cenaze törenlerindeki şovları gör aga. Ray-Ban gözlükler takılacak. 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganları atılacak. Helallikler alınacak. Cemaatin içinde 'muhalif avına' çıkılacak. Millet ittifakı ve Kemal Kılıçdaroğlu yuhalanacak. Avrupa protesto edilecek.."
Deyiverdim.
Hatta, biraz daha ileri gidip.
"Hırsız Osman'a TIR alan ak-milliyetçiler ile tutuklanmayacağını bildikleri halde dümenden savunma safı tutan çakma avukatlar. Osman amcanızın komutasında Afrin'e ve Menbiç'e iki koldan çıkarma yapsanıza. Kemal Kılıçdaroğlu'nun sığındığı evi 'yakın'  naraları ile birlikte aracına kaya parçaları da atan mağdure Fatma Başaran. Suriye'de çarpışan Mehmetçiklere de sosyal medya hesabından bir moral kalçası pozu sallasan ya." şeklinde ironi yaptım.
Avrupa huzurlu.
Vatanım hüzünlü.
Affola...
NOT: Bu makale 18.00 sularında yazılmıştır.
947 defa okundu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları
Twitter
Twitter

KENT REHBERİ