Kocaeli Üniversitesi’nin yaptığına bakar mısınız? - Tahsin Keskin

Kocaeli Üniversitesi’nin yaptığına bakar mısınız?


İsrail-Filistin çatışması 25’inci gününde devam ederken, masum bebeklerin katledilişini izlemeye devam ediyoruz.

Defalarca yazdım şimdi de yazıyorum, Filistin’de savaş değil, soykırım yapılıyor.

Türkiye’de sağcısından solcusuna, İslamcısından Komünistine kadar herkes İsrail’in karşısında.

Sadece İsrail’in değil, İsrail ürünlerinin ve markalarının da karşısında duruyor, protestolar devam ediyor.

Peki bizde ne oluyor, Kocaeli Üniversitesi’nde ne yapılıyor?

İsrail markası Starbucks’a Kocaeli Üniversitesi içerisinde kurulması için yeni yerler tahsis ediliyor.

Yanlış duymadınız. Hem de böyle bir dönemde gözümüze soka soka Starbucks’ı Kocaeli Üniversitesi’nin içine sokuyorlar.

Kocaeli Üniversitesi İktisadi işletmeleri döner sermaye kiracıları olarak üniversitenin içerisine Boşnak Börek, Burger Schön ve Starbucks’a yer tahsis ediyor.

3 markaya üniversitenin içerisinde izin veren Kocaeli Üniversitesi, kiralardan elde edilen gelirini döner sermaye ile kendisi alacak.

Kocaeli Üniversitesi, özellikle böyle bir dönemde kiracılarının seçimine çok daha fazla özen göstermesi gerekmiyor mu?

İşin bir diğer garip tarafı daha var.

Kocaeli Üniversitesi içerisinde yeni kurulacak Boşnak Börek, Burger Schön ve Starbucks aynı ortaklardan oluşuyor ve bu ortaklar arasında yer alan bir kişinin eşi Kocaeli Üniversitesi’nde memur olarak çalışıyor.

Nasıl bir rastlantı değil mi?

Kadın memurun kocası ile ortaklık yapan diğer ortakların asıl sermaye sahipleri olunca adrese teslim ihale böyle oluyor işte.

İddiaya göre buradaki yerlerin sırf bu firmalar için boşaltıldığı söyleniyor.

İKİ SÖZ:

‘’Bana iyi analar veriniz, size iyi vatandaşlar vereyim’’ N. BONAPARTE

‘’Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz’’ HZ.ALİ

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 7

 • Faruk | 31 Ekim 2023 15:45

  Sn.Yazar siz birde iktisadi işletmelere bakın. Torpil neymiş görün. Beceriksiz yöneticilere nasıl kadro veriliyor görün. Tarikatlar ile üniversite arasında bağ nasıl kuruluyor görün. Bunların bir kısmını çok yakında cimere yazacağım.

 • Herhangi biri | 31 Ekim 2023 14:42

  Şu haberi okuyan aklı selim bir insan bu haberin sadece kulaktan dolma bilgilerle yapıldığını anlar. Hangi kanıta veya belgeye dayanarak böyle bir haber yapıldı veya haberde bahsedilen yerin anlaşması hangi tarihlerde yapılmış mesela, sayenizde artık gazetelerde yazılan hiç bir habere inanmaz olduk, magazin dedikoducusundan hiç bir farkınız yok.

 • Hak sahibi | 31 Ekim 2023 14:26

  Öncelikle bu yerler neden boşaltıldı bilemem ama sırf gelir için olmadığına eminim çünkü promosyon ihalesindede rektörlük makamı sessiz kalarak komik rakamlar dönmesine sebep oldu bişeyler dönüyor ama ne döndüğü şimdilik belli değil sonuçları kötü olacak gibi görünüyor ne yaptığı belli olmayan bir rektörümüz var

 • Müzeyyen yapıcı | 31 Ekim 2023 12:41

  Önemli bir sorunu atlıyorsunuz. İşlere yarım bakıp çeyrek anlamlara olmuyor bunlar. Burasımuz cumhuriyeti değil bu ülkenin bir Cumhuru var, ya ı muhalefeti kaalealmayan yasaları çiğneyen bir yönetim şekliyle uçurumun kenarında debeleniyoruz. İyice kafanıza sokun, İsrail savaş icazeti içi Türkiye ye geldi, reis-i cumhurumuzu yağladı balladı dostluk plaketi sundu. Karışmama sözü aldı gitti. Ticaretha kimisi artırma sözü verdi. Eeeee...cumhur izin vermiş, üniversite yönetimi mi protesto edecek. Aklınızı kullanın kandırılmayın , sözümüz önce cumhura olsun

 • Memur | 31 Ekim 2023 12:22

  Yeni yönetim iş başına geleli 1 sene olacak, geldiklerinden beri yaptıkları şeyler rant, kayırma, torpil.. Eski yönetimler tamamen aranır oldu, her geçen sene iyiye gitmesi gereken işler tam tersi kötüye gidiyor, yazık..

 • İzmitli | 31 Ekim 2023 10:51

  Allah razı olsun sizden Tahsin bey. ne güzel herşeyi yazıyorsunuz. sayenizde bilgileniyoruz. kimler neler yapıyormuş. sizde olmasanız biz bu kentte neler oluyor bilemeyeceğiz. diğer gazetelerin konuları da başlıkları da hep aynı. tek elden yönetitiliyormuş gibi. iyi ki varsınız Tahsin bey.

 • İnsaf | 31 Ekim 2023 08:44

  Ülkenin her bir yanı AVM ile doldurulmuş ve bu AVM'lerde bahsettiğiniz tüm markalar ve daha fazlası açılmış, siz bir tek yazı yazıp itiraz etmemişsiniz. Hatta kim bilir bu ürünlerden istifade etmişsiniz ama konu Kocaeli üniversitesi olunca dini ve milli duygular.. Ben kendi üniversitesine bu kadar düşman olan bir yerel medya görmedim.. El insaf.. Unutulmamalıdır ki üniversiteler evrensel kuruluşlardır. Uluslararası bir çok seminere, toplantıya ev sahibi yapar. Dolayısıyla yerli ve yabancı akademisyenlere hitap edecek her türlü iş ve işler üniversitenin marka değerini artırır. Oysa siz bu yazınız ile üniversiteyi marjinalleştiriyorsunuz. Akademia özgürlüktür. Filistin'li çocuklar üzerinden ilimizin üniversitesini karalamayın. Sizden dürüst gazetecilik adına bir AVM yazısı bekliyorum..

YAZARIN SON 5 YAZISI
11Ara

Kocaelispor’dan umudumu kestim

08Ara
06Ara

Ne istedin de vermediler Sibel Abla?

05Ara
04Ara