Ahmet Özhan tarikat şeyhi oldu!

İSTANBUL Karagümrükte merkezi olan Cerrahi Tarikatının yeni şeyhi belli oldu. Son şeyh Tuğrul İnançer'in ölümünün ardından yerine şarkıcı Ahmet Özhan Cerrahi tekkesi lideri oldu.

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Seval Sezer

İstanbul Fatih Karagümrük’teki Cerrahi Tekkesi’nin son postnişini Ömer Tuğrul İnançer 76 yaşında vefat edince yerine kimin lider olacağı merak konusuydu. Elit ve eğitimli kesimlerin ilgi gösterdiği Cerrahi tarikatının başına şarkıcı Ahmet Özhan'ın geleceği söyleniyordu. Bu konuda yeni bir gelişme gündeme düştü. Ahmet Özhan Cerrahi Tarikat lideri olarak koltuğa oturdu. Ahmet Özhan, Cerrahi tekkesi müridi olan Gökhan Özoğuz, Mazhar Alanson, Cem Yılmaz, Uğur Pektaş gibi ünlü isimlerin yeni şeyhi oldu.

Daha önceki Cerrahi Tarikatı  lideri kimdi?
Avukat, mutasavvıf ve yazar Ömer Tuğrul İnançer, Fatih Karagümrük’teki Cerrahi Tekkesi’nin son postnişiniydi. Türk Tasavvuf Musikisini Koruma ve Yayma Cemiyeti’nin yöneticisi de olan Ömer Tuğrul İnançer 4 Eylül 2022'de 76 yaşında vefat etti. Fatih Camii’nden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılımıyla büyük bir kalabalıkla kaldırılan cenazesi Nureddin Cerrahi Tekkesi’nde defnedildi.

Cerrahi Tarikatı'na bağlı ünlü isimler kimler?
Cerrahiler Osmanlı döneminde olduğu gibi seküler yaşam biçiminin dışlanmadığı, yüksek eğitimli ve elit kesimlerin itibar ettiği bir dini grup olarak dikkat çekiyor. Bu özelliği dolayısıyla da sahne hayatından bir çok ünlü ismi kendisine çekiyor. Cerrahi tekkesinin müdavimleri arasında Mazhar Alanson, Gökhan Özoğuz, Sami Özer, Cem Karaca, Ali Taran, Uğur Pektaş, Hasan Kaçan gibi isimler bulunuyor. Mazhar Alanson verdiği bir röportajda Cerrahiliğin ünlü ismi Muzaffer Ozak ile tanışmasını hayatındaki iki dönüm noktasından biri olarak tanımlamıştı.  

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • GÖRÜNEN KÖY | 25 Eylül 2022 11:58

    Hekimoğlu İsmail 'in MİNYELİ ABDULLAH kitabı aklıma geldi. "MİNYELİ ABDULLAH HU ALLAH HU ALLAH," Değişmeyen kader

  • GÖRÜNEN KÖY | 25 Eylül 2022 11:33

    Ülkenin çok büyük bir eksikliği giderilmiş oldu. Yetmez ama idare edeceğiz artık. Badeci şeyh,Adnan oktar,Alpaslan kuytul,Zekeriya beyaz, vs vs vs vs vs vs vs vs vs vs TC Şeyhler,Dervişler,Müritler,Mensuplar memleketi olamaz. "EN DOĞRU ,EN HAKİKİ,GERÇEK YOL "MEDENİYET YOLUDUR".....

BUNLARA DA BAKIN