Eğitim

Eğitim Haberleri

Bakan Tekin’den öğretmenlik kariyer basamakları sürecine ilişkin açıklama

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, En az 10 yıllık bir öğretmenin bir test sınavı ile değerlendirilmesini doğru bulmuyorum. O yüzden bu konuda hazırladığımız bir formülü önümüzdeki hafta sizlerle paylaşacağız' dedi.

Üniversiteler için yeni karar

Deprem bölgesindeki üniversiteler ve öğrencileriyle ilgili yeni kararlar alındı. 4 ildeki üniversitelere uzaktan eğitim yetkisi verildi. Ayrıca deprem bölgesindeki üniversite öğrencileri başka illerde eğitim görebilecek

MEB’den açıklama: Şartlar belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı, açık öğretim liselerine nakil ve geçiş ile ilgili alınan kararı duyurdu. MEB'den gelen açıklamada, 'Örgün ortaöğretim kurumlarında okuma hakkını kaybeden öğrenciler dışındakilerin örgün ortaöğretim kurumlarından açık öğretim liselerine nakil ve geçiş yapamayacakları hükme bağlanmıştır.' ifadeleri kullanıldı

Yalçın Eldoğan: Çocuklarımızı, geleceğe hazırlamak bizlerin vazifesidir

Elyapı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Eldoğan, 2023-2024 eğitim, öğretim yılının başlaması sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Kocaeli’de öğrenciler ders başı yaptı

Kocaeli'de bin 577 okulda toplam 428 bin 208 öğrenci ders başı yaptı. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde minikleri yalnız bırakmadı.

İlkokul 4. sınıflarda da yazılı sınavlar kalktı

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Ölçme değerlendirme ile ilgili esasları düzenleyen yönetmeliğe göre, okullarda sınav haftası uygulaması yapılacak. Sınavların hangi tarihlerde yapılacağı, öğretim yılı başında ilan edilecek.

Okullar açılıyor

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki yaklaşık 21 milyon öğrenci, 2023-2024 eğitim öğretim yılına 11 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

Sınıfta kalma geri döndü

Geçtiğimiz dönemlerde kaldırılan "sınıfta kalma" uygulaması geri geldi. Lise öğrencileri artık 6 veya daha fazla dersten başarısız olması halinde sınıf tekrarı yapmak zorunda kalacak.

Okul kıyafetlerinde kaliteyi ucuza almak mümkün mü?

Yeni eğitim öğretim sezonunun açılmasına sayılıı günler kala, okul kıyafeti alışverişlerinde yoğunluk başladı. Ancak fiyatların yüksek olmasından şikayet eden velilerin kıyafet alırken fiyat kalite dengesinde nelere dikkat etmesi gerektiğini işin uzmanına sorduk. Kocaeli’de 110 okula stok kıyafet hizmeti veren EKN Okul Kıyafetleri sahibi Ceyhun Eken’den bu konularla ilgili bilgiler aldık.

Sonuç açıklandı

Milyonlarca öğrencinin beklediği ales sonucu açıklandı

Konservatuvar öğrencisi olabilmek için ter döktüler

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuarı'nın sınavına katılan 5 ile 55 yaş arasındaki bin 370 öğrenci seçilebilmek için yeteneklerini konuşturdu.

İlk ders zili çaldı

2023-2024 eğitim öğretim yılı çalışma takvimine göre öğretmenlerin mesleki çalışmaları başladı.

Kırtasiye alışverişi telaşı başladı

2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk dersine sayılı günler kala, öğrenci ve velilerde kırtasiye telaşı başladı.

Bilgi Köprüsü YKS 2023'te zirvede

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı)-2022’de üniversite yerleştirme puanlarına göre geçtiğimiz yıl Türkiye 1’inciliği ve Türkiye 4’üncülüğü ile ilk 10’da 2 Türkiye derecesi, ilk 1000’de 50 Türkiye derecesi elde eden Bilgi Köprüsü Özel Öğretim Kursları 2023-YKS’de bu yıl da Türkiye 1’inciliği çıkardı.

KPSS sonuçları açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından 2023 KPSS sonuçları açıklandı

Üniversiteyi kazananlar dikkat!

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adaylar 28 Ağustos-1 Eylül 2023 tarihleri arasında kayıt işlemlerini yapabilecek.

Öğrencileri üzecek haber

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, liselerde sınıf tekrarını hayata geçireceklerini, devamsızlık affını da kaldıracaklarını bildirdi

Sağlıklı yaşlanmanın sırlarını öğreniyorlar

Kocaeli'de yaşlanmış vatandaşların sosyal hayattan kopmadan keyifli vakit geçirebilecekleri, aktif ve mutlu yaş almalarını sağlamak amacıyla program düzenlendi. Etkinliğe katılan vatandaşlar hem kaynaşma imkanı buluyor hem de sağlıklı yaşlanmanın sırlarını öğreniyor.

DGS sonuçları açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 16 Temmuz'da yapılan Dikey Geçiş Sınavı’nın (2023-DGS) sonuçları açıkland

Toplam 815 haber.