Gündem

Gündem Haberleri

İGSAŞ, ISO 500 listesinde üç basamak ilerleyerek 87’nci oldu

İGSAŞ, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları listesinde üç sıra birden ilerleyerek 87’nci oldu. Başarılı bir yılı geride bıraktıklarını söyleyen İGSAŞ Genel Müdürü İlkay Ünal, “Bir önceki yıl olduğu gibi, bu yıl da gübre sektörünün en çok satış yapan şirketlerinden olduk. Türkiye’nin en büyük sanayi şirketlerinin yer aldığı listede net satışlarda 48’inci sıraya yükseldik. Yeni yatırımlarımızla birlikte çok daha hızlı bir büyümeye imza atacağız ve sanayinin liderleri arasındaki yerimizi güçlendireceğiz” dedi…

Tiryakiler dikkat! Sınırlama getirildi

Nargilelik, pipoluk ve sarmalık kıyılmış tütün mamulünün piyasaya arzında gramaj çeşitliliği açısından sınırlama getirildi.

THY’nin o seferleri iptal edildi

THY'nin bazı seferleri İtalya'da yapılacak grev nedeniyle iptal edildi.

Araç sahipleri dikkat! AYM’den ek MTV hakkında karar

Anayasa Mahkemesi, ek MTV alınmasını öngören düzenlemenin iptaline ilişkin yapılan başvurunun reddine karar verdi.

Kedinin sıkıştığı yeri görenler hayrete düştü

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde sokağa bırakılan seramik lavaboya sıkışan yavru kedi, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Skandal! Vatandaşa tarihi geçmiş gıda ürünü satacaklardı

Büyükşehir Zabıtası, yerel ve zincir marketlere yaptığı anlık denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş onlarca ürünü tespit ederek imha etti

Kocaelililer dikkat! O güne kadar etkili olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan değerlendirmelere göre bugün 30 ilde gök gürültülü sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Aralarında Kocaeli’nin de bulunduğu 5 il için ise sarı kodlu uyarı yapıldı. Kocaeli'de sağanak yağışın 3 Ekim Salı gününe kadar sürmesi bekleniyor

RTÜK’ten Beyaz TV’ye ceza

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bir televizyon kanalına para cezası verdi.

Yuvacık’ta ne kadar su kaldı?

Kentin içme suyu ihtiyacının büyük kısmını karşılayan Yuvacık Barajı’nın su seviyesinde hızlı düşüşler devam ederken bugün su seviyesi yüzde 54 olarak ölçüldü.

2 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı

Büyükakın: İtfaiyemizin kahramanlarıyla gurur duyuyorum

Kocaeli Büyükşehir İtfaiyesi; 19 istasyonda toplam 87 modern ve güçlü araç, 568 deneyimli personelle en zor anlarında Kocaeli halkının yanında

Erdoğan müjdeyi verdi; İşte destek kapsamındaki cihazlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üniversite öğrencilerine ÖTV'siz piyasa değeri 9 bin 500 TL'yi geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için 5 bin 500 TL destek vereceğini açıklamıştı. Türkiye'de bu kapsama 12 markada 45 model cep telefonu ve 4 markada 15 model bilgisayara giriyor.

Basın kartlarında yeni dönem

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından gazetecilere verilen basın kartları, artık bankacılık işlemleri de dahil olmak üzere yapılacak her türlü iş ve işlemlerde geçerli bir kimlik belgesi olarak kullanılabilecek.

Yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi imkanı sunacaklarını, bunu pilot proje olarak deprem bölgesinde uygulayacaklarını açıkladı. Evlilik kredisi ne kadar olacak? Kaç ay vadeli olacak? Başvuru şartları nelerdir?

Sönmezoğlu vaaz verdi, cami tıklım tıklım doldu

Kocaeli Şirinevler Merkez Camii Kandil nedeniyle doldu. Önceki dönem Kocaeli Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu’nun vaaz verdiği camide cemaat duygusal anlar yaşadı

Naci Görür'den korkutan deprem uyarısı

Yaptıkları araştırmalarda Marmara fayına bağlı kolların stres biriktirdiğini gözlemlediklerini belirten Prof. Dr. Naci Görür, "Bu fay kilitli ve stres biriktiriyor. Kumburgaz ya da Adalar fayının kırılmasını bekliyoruz. Kırılırsa oluşacak depremin büyüklüğü 7,2 ile 7,6 arasında. Demek ki İstanbul'da minimum 7,2'lik deprem bekliyoruz" dedi.

Yalçın Eldoğan’ın HDP’ye karşı tavrı net

Yerel seçimler için aday adaylığını aylar öncesinden açıklayan ve saha çalışmasına başlayan  iş insanı Yalçın Eldoğan, bu sabah düzenlenen kahvaltı vesilesiyle Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu

İSO 500 listesi açıklandı: İşte listeye giren Kocaeli firmaları

Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesi açıklandı. Listede ilk sırada yine TÜPRAŞ yer aldı. Azerbaycan devletine ait Star Rafineri ikinci sıraya yükseldi.

Arabasız Gün etkinliği

Kocaeli'de Avrupa Hareketlilik Haftası çerçevesinde düzenlenen Arabasız Gün etkinliği, İzmit Cumhuriyet Bulvarı'nda kutlandı.

Toplam 20753 haber.