Gündem

Gündem Haberleri

RTÜK’ten Beyaz TV’ye ceza

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bir televizyon kanalına para cezası verdi.

Yuvacık’ta ne kadar su kaldı?

Kentin içme suyu ihtiyacının büyük kısmını karşılayan Yuvacık Barajı’nın su seviyesinde hızlı düşüşler devam ederken bugün su seviyesi yüzde 54 olarak ölçüldü.

2 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı

Büyükakın: İtfaiyemizin kahramanlarıyla gurur duyuyorum

Kocaeli Büyükşehir İtfaiyesi; 19 istasyonda toplam 87 modern ve güçlü araç, 568 deneyimli personelle en zor anlarında Kocaeli halkının yanında

Erdoğan müjdeyi verdi; İşte destek kapsamındaki cihazlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üniversite öğrencilerine ÖTV'siz piyasa değeri 9 bin 500 TL'yi geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için 5 bin 500 TL destek vereceğini açıklamıştı. Türkiye'de bu kapsama 12 markada 45 model cep telefonu ve 4 markada 15 model bilgisayara giriyor.

Basın kartlarında yeni dönem

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından gazetecilere verilen basın kartları, artık bankacılık işlemleri de dahil olmak üzere yapılacak her türlü iş ve işlemlerde geçerli bir kimlik belgesi olarak kullanılabilecek.

Yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi imkanı sunacaklarını, bunu pilot proje olarak deprem bölgesinde uygulayacaklarını açıkladı. Evlilik kredisi ne kadar olacak? Kaç ay vadeli olacak? Başvuru şartları nelerdir?

Sönmezoğlu vaaz verdi, cami tıklım tıklım doldu

Kocaeli Şirinevler Merkez Camii Kandil nedeniyle doldu. Önceki dönem Kocaeli Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu’nun vaaz verdiği camide cemaat duygusal anlar yaşadı

Naci Görür'den korkutan deprem uyarısı

Yaptıkları araştırmalarda Marmara fayına bağlı kolların stres biriktirdiğini gözlemlediklerini belirten Prof. Dr. Naci Görür, "Bu fay kilitli ve stres biriktiriyor. Kumburgaz ya da Adalar fayının kırılmasını bekliyoruz. Kırılırsa oluşacak depremin büyüklüğü 7,2 ile 7,6 arasında. Demek ki İstanbul'da minimum 7,2'lik deprem bekliyoruz" dedi.

Yalçın Eldoğan’ın HDP’ye karşı tavrı net

Yerel seçimler için aday adaylığını aylar öncesinden açıklayan ve saha çalışmasına başlayan  iş insanı Yalçın Eldoğan, bu sabah düzenlenen kahvaltı vesilesiyle Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu

İSO 500 listesi açıklandı: İşte listeye giren Kocaeli firmaları

Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesi açıklandı. Listede ilk sırada yine TÜPRAŞ yer aldı. Azerbaycan devletine ait Star Rafineri ikinci sıraya yükseldi.

Arabasız Gün etkinliği

Kocaeli'de Avrupa Hareketlilik Haftası çerçevesinde düzenlenen Arabasız Gün etkinliği, İzmit Cumhuriyet Bulvarı'nda kutlandı.

MİT personel alacak

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), bünyesinde görev yapmak üzere sağlık personeli istihdam edecek.  

Kabine toplanıyor! Gözler emekli zammında

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında masada, emekli maaşlarına yapılacak ek zam yer alacak

Kocaeli Valiliği uyardı

Kocaeli Valiliği Marmara Denizinde fırtına uyarısı yaptı

TOKİ, Kocaeli’de açık artırma ile ev satacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, 43 ilde 212 konut ile 17 ilde 143 iş yerini 11-12 Ekim tarihlerinde açık artırma yöntemiyle satacak.

Büyükakın: Afetlerde nitelikli ellere ihtiyacımız olacak

Başkan Büyükakın, “Deprem gerçeğiyle yüzleştiğimizde nitelikli insan kaynağına çok ihtiyacımız olacak. Bunu da tüm STK’ların gayretiyle yapacağız” dedi

Kurtulmuş: Yeni bir anayasa yapmak, Türkiye'nin boynunun borcudur

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Yeni bir anayasa yapmak, Türkiye'nin boynunun borcudur. Cumhuriyetimizin ikinci asrına yakışan önemli bir adım olacaktır" dedi.

Enduro ve ATV şampiyonası nefes kesti

Kocaeli'de gerçekleşen Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası 2. Ayak Yarışları nefes keserken, dereceye giren sporcular ödüllerine kavuştu.

Toplam 20746 haber.