Sağlık

Sağlık Haberleri

20 günde inşa edilen hastane hizmete başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Hatay Defne'de inşa ettiği, 54 yataklı hastane hasta kabulüne başladı.

Defne’deki hastane yarın açılıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Hatay'ın Defne ilçesinde kurduğu sahra hastanesi, yarın hasta kabulüne başlıyor. 6 bin 500 metrekare alana inşa edilen hastanenin yılda 250 bin kişiye hizmet vermesi öngörülüyor.

Kocaeli'de koronadan ölenlerin sayısı açıklandı

Covid-19’dan ölüm rakamları iller bazında ilk kez resmi olarak kamuoyuna açıklanırken, iki yıllık sürede Kocaeli’de Covid-19’a bağlı ölümlerin sayısı 2 bin 805 oldu.

Kocaeli’den Hatay’a takviye sağlık ekibi gönderildi

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Hatay'a 59 kişilik takviye sağlık ekibi gönderildi. Afet bölgelerine gönderilen ekipler, yaraları sarmak için canla başla çalışıyor.

Kocaeli'deki depremzedelere randevusuz muayene

Kocaeli'ne gelen depremzedeli vatandaşların tedavi veya kontrol amaçlı randevu almadan  Kocaeli Üniversitesi MS Polikliniği'ne başvurabilecekleri açıklandı.

Hasta Nakil Ambulansları deprem bölgesinde

Büyükşehir’in Hasta Nakil Ambulansları, deprem bölgesindeki vatandaşlara aralıksız olarak hizmet veriyor

Büyükşehir'den salgın riskine karşı önlem!

Deprem felaketinin yaşandığı bölgelerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kemirgen mücadelesi ve dezenfeksiyon çalışmaları yapılıyor

Türkiye’de tüm okullar tatil edildi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Tüm Türkiye’de okullarımızı 13 Şubat’a kadar 1 hafta tatil ediyoruz" şeklinde açıklama yaptı.

Prof. Dr. Arıca: Elektronik sigara normal sigaradan çok daha zararlı

Prof. Dr. Vefik Arıca, “Elektronik sigara masum değil, normal sigaradan çok daha zararlı” dedi.

Şehir Hastanesi’nde sona doğru

Kocaeli'ye sağlık alanında sınıf atlatacak Şehir Hastanesi'nde son hazırlıklar yapılıyor. Şehir Hastanesi'nin dünyanın sayılı hastaneleri arasında yer alacağını söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Bin 218 yatak kapasitesi, 235 poliklinik ve 63 ameliyathaneye sahip olan Kocaeli Şehir Hastanesi şehrimiz için gurur vesilesidir dedi.

Covid-19 cinsel yaşama büyük darbe vurmuş

Koronavirüs hastalığını yendikten sonra bazı belirtilerin devam ettiğine dair üst üste yapılan çalışmalar sayesinde yeni bulgular ortaya çıkıyor. Son araştırmaya göre, bin kadından yüzde 49'u "Uzun Covid-19" sendromu yüzünden cinsel istekte azalma yaşadı.

Çeker: Ek zam ve refah payı kaçınılmazdır

Türk sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker yapmış olduğu basın açıklamasında sağlık çalışanlarının beklentilerinin karşılanması ve maaşlarına ek zam verilmesi gerektiğini ifade etti.

Akşener taburcu oldu

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün akşam ritim bozukluğu nedeniyle kaldırıldığı hastaneden tedavisi tamamlanarak taburcu oldu.

Onlarca ülkeye sıçradı... DSÖ'den flaş maske kararı

Dünya Sağlık Örgütü, Omicron'un alt varyantı "XBB.1.5"in yayılım hızına dikkat çekerek uzun mesafe uçuşlarda yolculara maske takmaları tavsiyesinde bulundu.

Koronada en belirgin semptomlar değişti!

Koronavirüs salgını mutasyona uğrayarak yayılmaya devam ederken Dünya Sağlık Örgütü'nün de "En bulaşıcı varyant" olarak adlandırdığı ve Omicron'un alt türü olan XBB.1.5 ile ilgili dikkat çekici bir açıklama geldi.

Toplam 1129 haber.