Teknoloji

Teknoloji Haberleri

Bakan Kurum'dan Togg müjdesi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum "Ülkemizin ilk yerli ve milli otomobili olan Togg’un elektrikli şarj ünitelerinin sitelere kurulması için bir çalışma başlatıldı” dedi.

WhatsApp'a 5 bin kişilik gruplar geliyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni özelliğini duyurdu. Kısa süre önce topluluklar adı altında yeni bir seçenek getiren WhatsApp 5 bin kişilik duyuru gruplarına izin verecek. Kullanıcılar artık grup mesajlarında diğer kişilerin de profil fotoğraflarını görebilecek.

Twitter’a “Resmi” etiket geliyor

Twitter, belirli şartları yerine getiren Blue abonelerinin profilinde "Resmi" etiketi yer alacağını açıkladı. Twitter Blue aboneleri mavi tik alsalar bile, nitelikleri karşılamadıkları sürece Resmi etiketine sahip olamayacaklar.

Evleri sanal gerçeklik gözlüğüyle gezdiler

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde yer alan evler, sanal gerçeklik gözlüğüyle Kocaeli'de vatandaşlara gösterildi. İlk Evim, İlk İş Yerim ile İlk Evim Arsa projelerinin tanıtım tırını ziyaret eden vatandaşlar, unutamayacakları deneyim yaşadı.

Togg'un renkleri belli oldu: Renkler ne anlama geliyor?

Yerli otomobil Togg’un Gemlik Kampüsü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla bugün açılıyor. 2030'a kadar tek platformdan 5 farklı model üretimiyle toplam 1 milyon adet araç üretilmesi planlanırken araçlarda kullanılacak renk ve isimler de belli oldu? İşte Türkiye'nin ilk yerli otomobilinin renk seçenekleri ve seçilen renklerin anlamları...

WhatsApp'tan yeni özellik

WhatsApp grup sohbetleri için yeni bir özelliği getirmeye hazırlanıyor. Yeni özellik ile birlikte WhatsApp grup sohbetlerinde karışıklık olmaması için kişilerin profil fotoğrafına da yer verecek.

Yurtdışından telefon getirme şartı değişti

Ticaret Bakanlığı, yurt dışından getirilen telefonlar için yeni bir düzenleme yürürlüğe soktu. 1 Kasım'dan itibaren yurt dışına çıkan vatandaşlar 3 yılda sadece 1 adet telefon getirebilecek. Telefon kimin pasaportuna kayıtlıysa yalnızca o kişiye ait hat ve SIM kart ile kullanılabilecek. 2. bir cihaz getirmek isteyen ise, vergiden muaf tutulmayacak.

Geleceğin otomobilleri Sıfır Atık Festivalinde

Geleceğin teknolojisine sahip elektromobiller Sıfır Atık Festivalinde ilgi odağı oldu.

Facebook kullananlar dikkat!

Meta tarafından yapılan açıklama sonrasında Facebook kullanıcıları uyarıldı.

WhatsApp'ta ekran görüntüsü alma sona eriyor

WhatsApp'ın son iOS beta sürümü, tek seferlik fotoğraf ve videolardan ekran görüntüsü almayı engelleme özelliğiyle ilgili detaylar netleşti. Geliştirme aşamasında olan özellik, işte böyle görünecek.

5. Bilişim Günleri’nde ‘Yapı Bilgi Modellemesi’

Büyükşehir’in ev sahipliğinde düzenlenen ‘5. Bilişim Günleri’ etkinliğinde BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) gibi yenilikçi teknolojiye ait pek çok konu katılımcılara anlatıldı

Uçan arabalar ilk kez semalarda göründü

Kocaeli'de üretilen uçan arabalar, ilk kez görücüye çıktı. Gökyüzüne yükselen uçan araba herkeste merak uyandırdı.

Bakan Varank: Gençlerimizin kendi ayakları üzerinde durmasını istiyoruz

Kocaeli'de Oyun Geliştirme Kampında gençlerle buluşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 'Oyun firmalarımız müthiş yatırımlar alıyor. En son üniversiteden 5-6 sene önce mezun olan ve 9 kişilik bir ekibiyle oyun yazan arkadaşımız o oyunu 200 milyon dolara Amerikalılara satmış. Bu işe 9 kişi başlamışlar ve 11 kişi olmuşlar ve hepsi şirketten pay sahibi olmuş. İşte yeni nesil ekonomi dediğimizde biz bundan bahsediyoruz. Bu hikayeyi sizler yazacaksınız. Biz size inanıyoruz' dedi.

Bakan Varank, bilim şovlarına hayran kaldı

Kocaeli Bilim Merkezi, atölye çalışmaları ve bilim şovlarıyla TEKNOFEST’e damga vurdu. Bakan Varank, bilim şovlarını meraklı gözlerle izledi

Elon Musk’un hayali, Kocaeli’de gerçek oldu

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde bir firma, Elon Musk'un hayalini gerçekleştirerek, altyapısı olmadığı için internet hizmeti alamayan ev ve iş yerlerine, çok kısa bir sürede internet hizmeti götürüyor. Firma, internet hizmetini geleneksel altyapıdan bağımsız bir şekilde, antenler vasıtası ile taşıyor.

Sahte ölüm belgesiyle hesapları çalıyorlar

Bilgisayar korsanları, akılalmaz bir yöntem daha geliştirdiler. Sahte ölüm belgeleri hazırlayan korsanlar, bu belgelerle Instagram yönetimine başvurup kullanıcıyı vefat etmiş gibi gösteriyorlar. Ya hesapları kapattırıyorlar ya da şifresini ele geçirip asıl kullanıcıya para karşılığı satıyorlar.

Hyundai Assan’dan İtfaiye Daire Başkanlığı’na destek

Hyundai Assan, hem şehrimizde hem de ülkemizin diğer bölgelerinde çok önemli görevleri başarıyla yerine getiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile yıllardır süre gelen işbirliğini güçlenerek devam ettiriyor.

Toplam 100 haber.