Teknoloji

Teknoloji Haberleri

Kaynak makinesi nedir?

Türkiye’de ilk kez Kocaeli Üniversitesi’nde üretildi

İnsan nefesindeki karbondioksit miktarına göre teşhis konulmasını sağlayan sağlık sektöründe birçok farklı alanda ve birçok farklı amaçla kullanılan 'kapnografi' cihazı Türkiye'de ilk kez Kocaeli Üniversitesinde üretildi.

Bilim Merkezi’ne ziyaretçi akını

Kocaeli Bilim Merkezi, 2022 yılında 221 bin 589 kişiyi misafir etti.

Türkiye’de üretmeyi başardılar

İlaç sektöründe çok önemli yeri olan ve yurt dışından 0.5 gramı 500 ile bin 200 dolar arasında ithal edilen HPLC kolonları, Türk bilim adamları tarafından Gebze Teknik Üniversitesi'nde üretildi.

Silinen mesajlar geri yüklenebilecek!

WhatsApp yöneticisi Will Cathcart, uygulamada yanlışlıkla silinen mesajları geri almayı sağlayan yeni bir özellik getirdiklerini duyurdu.

Bakan Varank: Kendi yerli motorumuzu geliştirdik

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gebze'de katıldığı tanıtım toplantısında motor üretimi açısından Türkiye sanayisinin geldiği noktayı değerlendirerek ilk yerli motoru tanıttı.

Bakan Kurum'dan Togg müjdesi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum "Ülkemizin ilk yerli ve milli otomobili olan Togg’un elektrikli şarj ünitelerinin sitelere kurulması için bir çalışma başlatıldı” dedi.

WhatsApp'a 5 bin kişilik gruplar geliyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni özelliğini duyurdu. Kısa süre önce topluluklar adı altında yeni bir seçenek getiren WhatsApp 5 bin kişilik duyuru gruplarına izin verecek. Kullanıcılar artık grup mesajlarında diğer kişilerin de profil fotoğraflarını görebilecek.

Twitter’a “Resmi” etiket geliyor

Twitter, belirli şartları yerine getiren Blue abonelerinin profilinde "Resmi" etiketi yer alacağını açıkladı. Twitter Blue aboneleri mavi tik alsalar bile, nitelikleri karşılamadıkları sürece Resmi etiketine sahip olamayacaklar.

Evleri sanal gerçeklik gözlüğüyle gezdiler

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde yer alan evler, sanal gerçeklik gözlüğüyle Kocaeli'de vatandaşlara gösterildi. İlk Evim, İlk İş Yerim ile İlk Evim Arsa projelerinin tanıtım tırını ziyaret eden vatandaşlar, unutamayacakları deneyim yaşadı.

Togg'un renkleri belli oldu: Renkler ne anlama geliyor?

Yerli otomobil Togg’un Gemlik Kampüsü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla bugün açılıyor. 2030'a kadar tek platformdan 5 farklı model üretimiyle toplam 1 milyon adet araç üretilmesi planlanırken araçlarda kullanılacak renk ve isimler de belli oldu? İşte Türkiye'nin ilk yerli otomobilinin renk seçenekleri ve seçilen renklerin anlamları...

WhatsApp'tan yeni özellik

WhatsApp grup sohbetleri için yeni bir özelliği getirmeye hazırlanıyor. Yeni özellik ile birlikte WhatsApp grup sohbetlerinde karışıklık olmaması için kişilerin profil fotoğrafına da yer verecek.

Yurtdışından telefon getirme şartı değişti

Ticaret Bakanlığı, yurt dışından getirilen telefonlar için yeni bir düzenleme yürürlüğe soktu. 1 Kasım'dan itibaren yurt dışına çıkan vatandaşlar 3 yılda sadece 1 adet telefon getirebilecek. Telefon kimin pasaportuna kayıtlıysa yalnızca o kişiye ait hat ve SIM kart ile kullanılabilecek. 2. bir cihaz getirmek isteyen ise, vergiden muaf tutulmayacak.

Geleceğin otomobilleri Sıfır Atık Festivalinde

Geleceğin teknolojisine sahip elektromobiller Sıfır Atık Festivalinde ilgi odağı oldu.

Facebook kullananlar dikkat!

Meta tarafından yapılan açıklama sonrasında Facebook kullanıcıları uyarıldı.

WhatsApp'ta ekran görüntüsü alma sona eriyor

WhatsApp'ın son iOS beta sürümü, tek seferlik fotoğraf ve videolardan ekran görüntüsü almayı engelleme özelliğiyle ilgili detaylar netleşti. Geliştirme aşamasında olan özellik, işte böyle görünecek.

5. Bilişim Günleri’nde ‘Yapı Bilgi Modellemesi’

Büyükşehir’in ev sahipliğinde düzenlenen ‘5. Bilişim Günleri’ etkinliğinde BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) gibi yenilikçi teknolojiye ait pek çok konu katılımcılara anlatıldı

Toplam 106 haber.