Yaşam

Yaşam Haberleri

Taş ve Boya Evrim Sanat Galerisi’nde Buluştu

Evrim Sanat Galerisi'nde mozaik sanatçısı Mehmet Kına ve yağlı boya sanatçısı Haluk Aydemir'in "Taş ve Boya-2" isimli duo sergisi 23 Eylül 2023 Cumartesi günü açıldı.

Numan Uysal oğlunu evlendirdi

Diyanet Birlik-Sen Kocaeli Şube Başkanı aynı zamanda Karagöz İşhanı Mescidi imamı Numan Uysal'ın oğlu Ahmet Uysal ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden emekli Şemsettin Karamak'ın kızı Zeynep Karamak dünya evine girdi

Kocaeli’deki alt geçitten çok şikayet var!

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde sürücüler, Seymen Altgeçidi üzerindeki demir borulardan yola yansıyan güneş ışınlarının gözlerin aldığını belirtti. Görüşlerinin bozulduğunu söyleyen vatandaşlar, bölgede bu sebeple sık sık kaza yaşandığını ifade etti.

Kocaelisporlu babalardan kızlarına Yeşil-Siyah doğum günü

Kocaelispor’un tutkulu taraftarlarından Mesut Akkuzu ve Mehmet Açık, kızları Eylül ve Arya’ya  Kocaelispor konseptli doğum günü partisi düzenledi.

Minik İbrahim’e polisten sürpriz

Kocaeli'de yaşayan 9 yaşındaki İbrahim Topkara'nın sünnet düğünü için kurduğu hayal gerçek oldu. Minik İbrahim'in hayalini öğrenen polisler, sünnet düğünü konvoyuna eşlik etti.

Dünya Temizlik Günü’nde 432 kilo atık toplandı

16 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinliği çerçevesinde Tütünçiftlik sahilinde gerçekleşen kıyı ve deniz temizliğinde 432 kilo atık toplandı.

Uzmanı okul döneminde beslenmeye dikkat çekti

Okulların yarın ilk ders zilinin çalmasıyla başlayacak olması nedeniyle okula yeni başlayan çocuklar için beslenme uyarılarında bulunan Uzman Diyetisyen Kübra Tekay, özellikle okula gidilen dönemde çocukların hastalığa yatkınlık seviyesinin arttığına dikkat çekerek, sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenme önerilerinde bulundu.

Serdivan’da Karadeniz Fırtınası

Serdivan Belediyesi tarafından düzenlenen Hemşeri Geceleri-Karadeniz Buluşması programında binlerce vatandaş unutulmaz bir gece yaşadı.

Lösemili çocuklar Ormanya’da

İstanbul'dan Kocaeli'ye gelen lösemili çocuklar, Ormanya'da hem hayvanları tanıma fırsatı buldu hem de aileleri ile birlikte doğanın ve temiz havanın tadını çıkararak unutulmaz bir gün yaşadı.

Osmanlı’dan günümüze kahvenin yolculuğu

Osmanlı döneminde ilk olarak tarikatların uyanık kalarak daha fazla zikir çekmek için kullandığı kahve, yüzyıllar boyunca hem Osmanlı'da hem de günümüzde Türk halkının vazgeçilmezi olarak yerini koruyor.

8 farklı ülkeden genç uluslararası kültür gecesinde buluştu

Talk & Smile Kafe'de yabancı ve İzmitli gençleri uluslararası kültür gecesinde bir araya getirdi.

Osmanlı’nın gündelik yaşamı bu müzede sergileniyor

Osmanlı'nın tarihi dokusunu yaşatma gayesiyle Kocaeli'nin Kartepe Belediyesi tarafından inşa edilen 'Özel Osmanlı Günlük Yaşam Müzesi' ilçenin ilk müzesi olma özelliği taşıyor. Müze bünyesinde barındırdığı çeşitli eserlerle ziyaretçileri tarihi bir yolculuğa çıkarıyor.

Kocaeli’de Edis, Ceza ve Güneş rüzgarı

Kocaeli'de Edis, Ceza ile Güneş, sahne performansları ve şarkılarıyla binlerce kişiye unutamayacakları bir gece yaşattı.

Zuchex 2023, 14 – 17 Eylül’de

Fuara, aralarında Kocaelili firmaların da olduğu 1.200’ün üzerinde marka katılıyor

Cezaevinde hafız oldu

Konya'nın Seydişehir ilçesinde cezaevinde bir mahkum hafızlığını tamamlayarak beratını aldı.

Feyyaz Uçar, barista oldu

Son dönemde pazar payı artan kahve sektörü için barista yetiştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası'ndan eğitim alanlar arasına Türk futbolunun efsanelerinden Feyyaz Uçar da katıldı. Meslek Fabrikası'ndan aldığı eğitimden son derece memnun olduğunu ifade eden Uçar, 'Ben bu kadar ayrıntılara dikkat edilen bir çalışma görmedim. Her gün her dakika hocalarımız bizlere yeni bir şeyler öğretmeye çalıştılar' dedi.

Teoman basın mensuplarını konserinden kovdu

İzmit Belediyesi'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Kocaeli’de konser veren ünlü sanatçı Teoman, görevli basın mensuplarını alandan kovdu.

Binlerce kişi Fettah Can’ın şarkılarıyla zafer coşkusu yaşadı

30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Kocaeli'de sevenleri ile buluşan ünlü şarkıcı Fettah Can, vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı.

Teoman İzmit'te konser verecek

Ünlü sanatçı Teoman, 30 Ağustos etkinlikleri kapsamında İzmit'te konser verecek.

Toplam 819 haber.