Yaşam

Yaşam Haberleri

Kocaeli’de Erzurum rüzgarı esti

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde Erzurum'un coğrafi işaretli ürünleri olan cağ kebabı ve İspir fasulyesinin tanıtımı gerçekleştirildi. Etkinlik çerçevesinde Cumartesi günü Türkiye rekoru kırılarak 1 ton İspir fasulyesi vatandaşlara dağıtılacak.

Cevdet Çepil: Bu zulüm hangi kitabın neresinde yazıyor

720 yıldan beri Kocaeli’nin Gebze ilçesine bağlı Sığırlık Merası'nda yörük obası olarak kalan son ailenin evine yıkım kararı çıkmasına tepki gösteren Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkan vekili Cevdet Çepil, ''Bu zulüm hangi kitabın neresinde yazıyor. Kocaeli halkını yaşayan son yörük obasına sahip çıkmaya davet ediyorum'' dedi.

Özel çocuklar sıra gecesi yapıp gönüllerince eğlendi

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde özel çocuklar, kendileri için düzenlenen sıra gecesi etkinliğinde gönüllerince eğlendi.

Hasta öğretmenlerine böyle moral verdiler

Kocaeli'nde geçirdiği rahatsızlık sebebiyle bir süredir evinde dinlenen öğretmen Sevinç Özdemir'e öğrencileri sürpriz yaptı. Öğretmenlerinin yaşadığı binanın önünde toplanan minikler, hep bir ağızdan Sizi çok seviyoruz diyerek moral verdi.

Kendi elleriyle yaptıkları evi yine elleriyle yıkıyor

Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki son Yörük ailenin yüzyıllardır yaşadıkları bölgede ormanda yaptıkları ahşap ev için yıkım kararı çıktı. Aile kendi imkanlarıyla yaptıkları evi yine kendi imkanlarıyla yıkıyor.

Malta Sosyal Yaşam Alanı ve Gülümse Kafe Malta açıldı

Malta Sosyal Yaşam Alanı ve Gülümse Kafe Malta şubesinin açılış töreni yoğun katılım ile gerçekleşti. Programda konuşan Başkan Hürriyet, “Proje demek insana dokunmaktır. Amacımız sosyal belediyecilik hizmetlerinden daha fazla vatandaşın yararlanmasıdır” dedi.

Atatürk Redif’te Söyleşiler Başladı

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kocaeli Müze Müdürlüğünü hazırladığı Kocaeli Söyleşileri programı kapsamında yenilenen Atatürk Redif ve Etnografya Müzesinde her ay kültür, sanat, edebiyat, tarih gibi birçok konuda uzman konuk ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek söyleşiler başladı.

Aşıklar Körfez’de atıştı

Körfez Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde Aşıklar Gecesi düzenledi. Aşıklar söyledikleri türküler ile dinleyenleri diyar diyar gezdirirken, atışmaları da ilgiyle izlendi.

Sokak köpeğini operasyonla iyileştirdiler

Kocaeli'de trafik kazası sebebiyle arka bacağında kırık oluşan sokak köpeği, Patilik Mutlu Sokak Hayvanları Kasabasında başarılı bir operasyon geçirerek sağlığına kavuştu.

Çınar Kadın Tiyatrosu farklı oyunuyla izleyenleri büyüledi

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından kadına şiddete dikkat çekmek adına “Herkesin Bildiği Gibi” isimli tiyatro oyunu sahnelendi. Oyun yazarlığı eğitim alıp kendi hayatlarından esinlenen 12 kadının yer aldığı Çınar Kadın Tiyatrosu’nun oyunu büyük beğeni topladı.

Bakan Soylu: Geçmişte yaşanan travmanın etkisini istismar edenler var

Düzce'de meydana gelen 5.9 şiddetindeki depremin ardından bölgede çalışmalarını sürdüren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Geçmişte yaşanan bu yoğun duygunun ve travmanın etkisini istismar edenler var. Bunu da burada yaşıyor ve görüyoruz. Bunların tamamı yalan ve korkutmaya dayalı ahlaksızlıktır' dedi.

Hayvanseverler rehabilitasyon merkezine gitti, sosyal medyadaki iddialar yalanlandı

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde sosyal medyada hayvanların uyutulup poşetlere doldurulduğu iddialarını gören hayvan severler ilgili merkeze giderek iddiaların doğruyu yansıtmadığını yerinde gördü.

TEM’in Gebze güzergahı yeşile bürünüyor

Kocaeli TEM Otoyolu Gebze güzergahında kenar kısımlar ağaçlandırılıyor. Şu ana kadar toplam bin 49 ağaç dikildi.

Hasan Can’ın hayali gerçeğe dönüştü

Kocaeli'nde özel gereksinimli Hasan Can'ın zırhlı araç ve TOMA'ya binme hayali gerçeğe dönüştü. Evinden polis otosuyla alınan Can, bindiği araçlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

İzmit’in yeni sosyal yaşam alanı Malta’da açılıyor!

İzmit Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve bölgenin çehresini değiştiren Malta Sosyal Yaşam Alanı ve Gülümse Kafe Malta’nın açılış töreni 26 Kasım Cumartesi saat 15.00’te gerçekleşecek

Köseoğlu Sokak yenileniyor

İzmit Belediyesi, Köseoğlu Sokak'ta yenileme çalışmalarına devam ediyor.

İstanbul’un yanı başındaki macera dolu rota

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde bulunan Serindere Kanyonu, zorlu parkuru ile doğa tutkunlarının rotasındaki önemli uğrak yerlerden biri haline geldi.

İstanbul Boğazı gemi trafiğine açıldı

Ambarlı'dan Rusya'nın Novorossiysk'ye seyir halindeyken Kandilli önlerinde makine arızası yapan 147 metre boyundaki KAPPA isimli konteyner gemisi, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ait römorkörler refakatiyle Ahırkapı'ya çekildi.

Pedallar erozyonla mücadele için çevrildi

İzmit Belediyesi ve Tema Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği ortaklığında Dünya Erozyonla Mücadele Haftası dolaysıyla bisiklet turu gerçekleştirildi.

Toplam 552 haber.