Yaşam

Yaşam Haberleri

Şovun sırası mı başkan?

Kahramanmaraş'ta bulunan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, pideci önlüğünü giyip şov yaptı.

İzmit Körfezi’nden milyonlarca metreküp dip çamuru çıkarılacak

İzmit Körfezi'nde başlanacak dip çamuru temizliği öncesinde akademisyenlerle ikinci kez biyoçeşitliliğin tespiti için çalışma gerçekleştirildi. Temizlik çalışmasının ilk etabı olan doğu baseninde 1 milyon 225 bin metrekare alanda toplam 9 milyon 462 bin 445 metreküp çamurun çıkarılması planlanıyor.

Kocaeli Büyükşehir çadır kentinde ilk sahur yapıldı

Hatay'ın Defne ilçesinde oruç ibadetini gerçekleştirmek isteyen depremzede vatandaşlar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin çadır kentinde ilk sahurlarını yaparak, Ramazan-ı Şerif'e 'merhaba' dedi.

Mübarek Ramazan kılınan teravih namazıyla başladı

Ramazan ayının ilk teravih namazı tüm yurtta olduğu gibi Kocaeli'de de eda edildi. 11 aydır bu özlemi yaşayan vatandaşlar, camilere akın etti.

Bu iş kolları imsak vaktine kadar açık olacak

Büyükşehir Encümeni’nde alınan karar doğrultusunda belirli işi kollarındaki işyerleri imsak vaktine kadar faaliyetlerine devam edebilecek.

Kimi bağlama çalıyor, kimi piyano

Kocaeli'de başlatılan Sanat İçin Ben De Varım projesiyle özel bireylere edebiyattan sinemaya, el sanatlarından müziğe kadar birçok alanda eğitim veriliyor. Eğitimlere katılarak hem sosyalleşen hem de beceri kazanan özel bireyler, Biz de varız diyor.

Duygulandıran mektuplar deprem bölgesinde!

Türkiye'yi derinden sarsan asrın felaketinin ardından minik eller, yaraları sarmak için oyuncakların arasına duygu dolu mektuplar koyarak deprem bölgesindeki çocuklara gönderdi.

O dağların 60’lık Heidi’si

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde yaşayan ve 55 yıldır çobanlık yapan 60 yaşındaki Kamile Bingül, ilerleyen yaşına rağmen genç kız gibi dağlarda koyunların peşinde koşuşturuyor.

Bakan Kasapoğlu depremzede çiftin nikah şahidi oldu

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Çubuk Kız Öğrenci Yurdu'nda kalan depremzede İlknur ve Suat Akgün çiftinin nikah şahidi oldu.

Aynı sofrada yüzlerce depremzedenin sıcak yemek ihtiyacını karşılıyorlar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Hatay'ın Defne ilçesinde on binlerce kişi için 3 çeşit yemek çıkararak yaraları sarıyor. Mobil afet tırında ise günde 15 bin ekmek üretiliyor.

55 yaşından sonra çobanlık yapmaya başladı

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde şehir hayatını bırakarak köyde çobanlık yapmaya başlayan 55 yaşındaki Ergün Opak, gününün yarısını hayvanlara ayırıyor. Doğayı ve hayvanları çok seven Opak, "Koyunların başına geldiğim zaman rahatlıyorum, akşam olsun istemiyorum" dedi.

Asrın felaketinde yaşadıklarını anlattığı kitabın gelirini depremzedelere bağışladı

Kocaeli'de 17 Ağustos 1999 depremini yaşayan yazar Çetin Güzel, afette yaşadıklarını anlattığı Fırtına Kuşu isimli kitabının gelirini depremzedelere bağışladı.

Kartepe Teleferik Projesi’nde heyecanlandıran gelişme

Kocaeli'nin 50 yıllık hayalinin gerçeğe dönüştüğü teleferik projesinde elektromekanik parçalar geldi, sistem yakın zamanda kurulmaya başlanacak.

Kur’an-ı Kerim’i güzel okumak için yarıştılar

Sakarya'da 15 ilçeden 15 öğrencinin katıldığı 'Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması' finali Hendek'te gerçekleştirildi. Dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

Jandarma'dan anlamlı günde anlamlı davranış!

Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla depremzede kadınlara yönelik özel etkinlik düzenlendi.

Dilovası’nda kentsel dönüşüm 651 konutla başladı

Dilovası'nın sanayinin içinde kalan ve tehlike arz eden yerleşim alanlarının dönüşümü için Tavşancıl'da yapılması planlanan 651 konutluk yeni konutlarda ilk etabın temelleri atılmaya başlandı.

Bakın nasıl dükkan sahibi oldu

Kocaeli'de gençlik yıllarında elektrikli ve elektronik cihaz tamirciliğine yönelen Hüseyin Kolaylı, mesleğinde 42 yılı geride bıraktı. Bu işe hevesle başladığını söyleyen Kolaylı, "Mesleğin ilk adımını kendi radyomuzda attım. Radyoyu bozdum ve sonra tamir ettim" dedi.

Özel öğrenciler mutfakta hünerlerini sergiledi

Kocaeli'de mutfağa giren özen öğrenciler, birbirinden güzel kurabiyeler yaparak hünerlerini sergiledi.

Toplam 674 haber.