Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Alkole bir zam daha!

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, ithal bira çeşitlerine zam geldiğini duyurdu. İşte en düşük ithal biranın fiyatı...

TOKİ Kocaeli’de arsa satıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Kocaeli’de 4 arsayı açık artırmayla satışa çıkardı

Gözler çarşamba gününde...

Emekli ve memur zammı ne kadar olacak?

Memur ve emeklilerin zam oranı netleşmeye başladı. TÜİK'in kasım ayı enflasyon oranını açıklamasıyla yeni yılda geçerli olacak zam oranlarıyla ilgili 5 aylık rakamlar belli oldu. Kesin zam oranı aralık verileriyle netleşecek.

Tezgahlarda palamutun yerini çinekop alıyor

Kocaeli'de balık tezgahlarında çinekop bolluğu yaşanıyor. Kilosu 50 ile 100 TL arasında değişen çinekop, vatandaşların en çok tercih ettiği balık türü oldu.

Enflasyon rakamları açıklandı

Tüketici Fiyat Endeksi kasımda yüzde 2,88 artış gösterdi. Yıllık enflasyon yüzde 84,39 oldu.

Motorine önce zam, sonra indirim!

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalganlanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor.

BELDE A.Ş. 21 daimi personel alacak!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki BELDE A.Ş. 21 daimi personel alımı için ilan yayınladı.

ÇMVA'ya katılana destek verilecek!

Çiftlik Muhasebe Veri Ağı (ÇMVA) Sistemi'ne dahil olan tarımsal işletmelere bu yıl için 600 lira katılım desteği sağlanacak.

Plastik poşette fiyatlar değişiyor!

Marketçiler, alışveriş poşetlerine zam yapmaya hazırlanıyor. Halen, her poşet için kasada 25 kuruş ücret tahsil eden marketçiler poşet fiyatının 75 kuruş olmasını talep ediyor.

Motorine zam geliyor!

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalganlanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor.

Kamuya 780 personel alınacak

Milli Savunma Bakanlığı, Milli Savunma Üniversitesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı toplam 780 personel alımı yapacak.

Asgari ücret için toplantı tarihi belli oldu

Asgari ücret tespit komisyonunun takvimi belli oldu. İlk toplantı 7 Aralık saat 14:00'da, ikinci toplantı 14 Aralık saat 14:00'da yapılacak.

Bu hafta fiyatlar sabit kaldı!

Bu hafta Doğu Kışla'da yer alan Perşembe Pazarında fiyatlar geçen haftayla aynı kalırken, kilosu 40 TL'den satılan kapya biber bu hafta 20 TL'den satışa sunuldu. 

EYT'de ilk uzlaşı: Prim farkı olmayacak!

TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol, "Emekli ile emekli olmayanlar arasındaki SGK prim farkı karşılanacak. Bakan bize müjdeyi verdi" dedi.

Engelli bireyler işverenle buluşuyor

Büyükşehir, İŞKUR ile iş birliği halinde Kocaeli genelindeki 245 işvereni 1000 özel gereksinimli bireyle buluşturuyor

Bakanlık 58 sözleşmeli personel alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözlü sınav sonucuna göre çeşitli kadrolara 58 sözleşmeli personel alımı yapacak.

Toplam 2335 haber.