Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Ehliyet almanın maliyeti 10 bin TL'yi geçecek

Yeni yılda artan sınav ve harç bedellerine sürücü kursları da eklenince, ehliyet almak için 10 bin liradan fazla ücret ödemek gerekecek.

Benzine indirim geliyor!

Petrol fiyatlarındaki düşüşün etkisiyle bu gece benzine indirim geliyor. Motorinde ise fiyat değişimi yok.

Soğuk hava aktarlara yaradı

Kış döneminin gelmesiyle birlikte aktarlarda hareketlilik başladı. Bitkisel ürünlerle bağışıklık sistemini güçlendirmek ve hastalıklara karşı korunmak isteyen vatandaşlar, aktarların yolunu tutuyor.

AFAD 43 uzman yardımcısı alacak

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere sözlü sınav sonucuna göre 43 uzman yardımcısı alımı gerçekleştirecek.

Benzin 20 liranın altında!

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalganlanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor.

2023 poşet fiyatları belli oldu

Milyonların merak beklediği 2023 market poşeti fiyatları Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından açıklandı.

Bakanlık açıkladı: İşte asgari ücret anket sonucu!

Asgari ücret zammı için heyecanlı bekleyiş sürerken Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını yaptı. Tüm Türkiye'nin merakla beklediği 2023 asgari ücret zammı, yeni yıl öncesinde belli olacak. Asgari Ücret Tespit Komisyonu yapacağı 3 toplantının ardından asgari ücrette yeni tutarı belirleyecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, asgari ücret anketinin sonuçlarını açıkladı.

Pazarlık 7 bin 785 TL'den başlayacak

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, asgari ücret toplantısı öncesi, "Biz bugün komisyon asgari ücreti 5500 lira ile ilgili konuşmayacak. Asgari ücreti 7785 lira açlık sınırından başlayıp onun üzerinde nereye çıkarsa. Memnun edecek bir rakam olursa oturup altına imza atarız" açıklamasında bulundu.

Kamuya 90 personel alınacak!

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'na 40 sözleşmeli personel, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı'na 30 müfettiş yardımcısı, Gazi Üniversitesi'ne ise 20 sözleşmeli personel alınacak. Alım ilanlarının detayları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Asgari ücrette ilk toplantı bugün

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun mesaisi başlıyor. Bugün ilk toplantı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda yapılacak. İşçi ve işveren tarafının talepleri gündemde olacak.

Zincir marketlere yeni kural

Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliğe göre, zincir marketler için yeni kural getirildi.

İndirim pompaya yansıdı!

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalganlanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor.

Volkswagen Passat'ın üretim ve satışı sona erdi

Volkswagen Passat sedanın Avrupa'daki üretim ve satışı sona erdi. Türkiye içinde geçerli olan karar sonrası, söz konusu Türkiye'de en çok satılan araçlardan bir tanesi olan model satış listelerinden kaldırıldı.

Alkole bir zam daha!

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, ithal bira çeşitlerine zam geldiğini duyurdu. İşte en düşük ithal biranın fiyatı...

Toplam 2352 haber.