Akşener'den Erdoğan'a ittifak yanıtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ittifak ile ilgili olarak 'Katılmak isteyen herkese kapımız açık. İYİ Parti de olabilir' şeklindeki açıklamasına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den yanıt geldi. Akşener '. Gelin, siz de aynı bizim gibi 81 ilde kendi adaylarınızla seçime girin' dedi

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Kocaeli Zirve

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşmasında, “Ülkesinin ve milletinin bekası, istiklali ve istikbali uğrunda verdiğimiz mücadeleye katılmak isteyen herkese Cumhur İttifakı’nın kapısının, tabii ortaklarımızın da rızası şartıyla açık olduğunu belirtmek isterim” dedi. Toplantı çıkışında gazeteciler Erdoğan’a Cumhur İttifakı ile ilgili yaptığı çağrının İYİ Parti’ye mi yapıldığını sordu.

Erdoğan, “Katılmak isteyen herkese kapımız açık. İYİ Parti de olabilir. Zaten diğerleri Cumhur İttifakı’nda belli. Ne kadar katılım güçlü olursa, ülkemizin menfaatine o denli hayırlı olur” yanıtını verdi.

 

“81 İLDE KENDİ ADAYLARINIZLA SEÇİME GİRİN”

Meral Akşener’den Erdoğan’a jet yanıt geldi. Akşener, sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu:

“İttifak siyasetinin derinleştirdiği kutuplaşma, ülkemize zarar veriyor Sayın Erdoğan. Gelin, siz de aynı bizim gibi 81 ilde kendi adaylarınızla seçime girin. Türk siyaseti normalleşsin, kazanan milletimiz olsun.”

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN