Asgari ücrete ara zam gelir mi? Bahçeli yanıt verdi

MHP lideri Devlet Bahçeli, Kızılcahamam'da basın toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Milyonların gündeminde yer alan 'asgari ücrete zam' da gündeme getirildi. Bahçeli, 'Asgari ücretle ilgili bir düzenleme gelir mi?' sorusuna yanıt verdi.

"Asgari ücrete ara zam yapılacak mı" sorusu kamuoyunun gündeminde. Bu yıl asgari ücrete tek zam yapılacağı açıklanmasına rağmen asgari ücrete ikinci zam beklentisi sürüyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Ara zam gündemde yok. Daha önce de soruldu bu soru. Aynı düşüncemizi koruyoruz. Enflasyonla ilgili gelen verilerimiz çok güzel” dedi.

Program için Kızılcahamam'a gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

''TEKLİF GELİRSE BİZ DE GEREKLİ KATKILARI YAPARIZ''

“Asgari ücretle ilgili bir düzenleme gelir mi?” sorusuna yanıt veren Bahçeli, "Asgari ücretle muhatap olanların refah seviyesini yükseltmek bu ülkede yaşayan her insanın asli görevi olmalıdır. Buna benzer bir teklif gelirse biz de gerekli katkıları yaparız” ifadeleri kullanıldı.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

Bakmadan Geçme