'Atatürk'ün devrimciliği en büyük enerji kaynağıdır'

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemâl Atatürk'ün ebediyete uğurlanışının 84'üncü yıldönümünde bir mesaj paylaştı.

Doğu Perinçek'in mesajı şu şekilde:

"Büyük Devrimci Önderimiz Atatürk’ün fani vücudunun toprak olmasından bugüne 84 yıl geçti. Evet büyük devrimcinin vücudu toprak oldu ancak Türkiyemizin önüne koyduğu hedefler bugün 84 yıl öncesinden çok daha canlıdır ve geçerlidir. Türkiye iki yüzyıllık Milli Demokratik Devrimimizi tamamlama sürecine girmiştir. Bu devrimin doruğunda Atatürk’ün tarihi önderliği vardı ve bugün yine o var. 

Atatürk emperyalizmi ve Ortaçağ ilişkilerini mezara gömme davasında dünya ölçeğinde büyük işlere önderlik etti. Emperyalizm, Atatürk’ü toprağa gömmek için her çareye, alete başvurdu. Ama başaramadı. Bugün Türkiye’de yükselen yine Atatürk’tür ve yine onun devrim davasıdır. Türkiye önündeki zorlukları devrimcilikle aşacak. Şimdi herkes bunu görüyor ve devrimcilik en geçerli kimliktir. 

Vatan Partisi önümüzdeki zorlukları Atatürk’ün bize bıraktığı devrimci bilinç ve cesaretle aşmak için milletimizi seferber ediyor, halkımız örgütlüyor. Atatürk’ün devrimciliği bugün milletimizin en büyük enerji kaynağıdır."

 

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN