Avukat Ahmet Alkan silahlı saldırıya uğradı

Kocaeli Barosu avukatlarından Ahmet Alkan kimliği belirsiz bir şahıs tarafından bürosunda silahlı saldırıya uğradı.

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Kocaeli Zirve

Olay, İzmit ilçesi Kemalpaşa Mahallesi Ankara Karayolu Caddesinde bulunan Yenihan İş Merkezinin 7’nci katında meydana geldi.

ÜÇ EL ATEŞ ETTİ

Edinilen bilgiye göre, Ahmet Alkan'ın hukuk bürosuna gelen kimliği henüz belirlenemeyen bir şahıs, avukat Ahmet Alkan'a ''Neden laf dinlemiyorsun'' dedikten sonra üç el ateş etti. Saldırganın silahından çıkan mermilerden biri Ahmet Alkan'ın sol baldırından girip, dışarı çıktı. Boğuşmanın ardından silahlı saldırganın olay yerinden uzaklaştığı öğrenildi.

SALDIRGAN ''NEDEN LAF DİNLEMİYORSUN'' DEDİ

Olayla ilgili Kocaeli Zirve Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan avukat Ahmet Alkan, saldırganı tanımadığını ve daha önce hiç görmediğini belirterek ''Silahlı saldırganını tanımıyorum, kendisini daha önce hiç görmedim. Bu kişinin maşa olarak kullanıldığını düşünüyorum. Avukatlık ofisime gelen bu kişi bana ''Neden laf dinlemiyorsun'' dedikten sonra saşahını çıkarttı. Boğuşma halinde silahından üç kere ateş etti. Mermilerden biri baldırımdan girip, dışarı çıktı'' dedi.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Olayın ardından ilk müdahalesi olay yerinde yapıldıktan sonra  Kocaeli Devlet Hastanesine götürülen Avukat Ahmet Alkan'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Polis ekipleri kaçan şahsı yakalamak için çalışma başlattı.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN