Başkan Hürriyet projelerini anlattı

Proje tanıtım toplantısında köylerde gerçekleştirilecek çalışmalara dair konuşan Başkan Hürriyet, yeni yürüyüş rotaları ve somut olmayan kültürel miras çalışmalarıyla köylerin değerini daha da arttıracaklarını ifade etti

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet görevde bulunduğu 5 yılı ve gelecek 5 yılda hayata geçireceği projeleri tanıttı. Yoğun katılımla gerçekleştirilen programda konuşan Başkan Hürriyet, “Yürüyüş yolu rotaları ile tarihi içinde barındıran köylerimizi daha fazla tanıtacağız” diyerek yeni yürüyüş rotaları oluşturacaklarını ifade etti.

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşen proje tanıtım toplantısı etkinliğine CHP Kocaeli Milletvekilleri Özgür Harun Yıldızlı, Nail Çiler ve Muhip Kanko, CHP İl Başkanı Bülent Sarı, CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atasoy Bilgin, TBMM eski Başkan Vekili Haydar Akar, CHP İzmit İlçe Başkanı Gökhan Ercan, İzmit Belediyesi eski Başkanı Hikmet Erenkaya, CHP İl eski Başkanları Cengiz Sarıbay, Keramettin Gençtürk, Eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Fikret Toker, Eski Saraybahçe Belediye Başkanı Metin Alan, Eski İzmit İlçe Başkanları Alpaslan Seymen, Gökhan Darcan, Hakan Çakar, Selman Yıldırım, Saffet Koşar ve vatandaşlar katıldı.

Programda yürüyüş rotalarının sayısını arttıracaklarını vurgulayan Başkan Hürriyet, “Yürüyüş rotalarımızı köylerimizin tanıtımıyla ilgili kullanmak istiyoruz. Paşasuyu Antik Rotasını cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz. Somut olmayan kültürel miras çalışmalarımız var. Bu çalışmayla birlikte köylerimizin değerinin artmasıyla ilgili ciddi bir çalışma yapmak istiyoruz” dedi.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

Bakmadan Geçme