Batan gemide kaybolan 6 kişiden 1'inin cansız bedenine ulaşıldı

İmralı Adası güneyinde batan kuru yük gemisindeki mürettebatı arama çalışmaları 3. gününde 705 personel ile havadan, denizden ve karadan sürüyor. Arama çalışmalarında batan gemide kaybolan 6 kişiden 1'inin cansız bedenine ulaşıldı.

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Kocaeli Zirve

İmralı Adası güneyinde batan kuru yük gemisindeki mürettebatı arama çalışmaları 3. gününde 705 personel ile havadan, denizden ve karadan sürüyor. Dün olumsuz hava şartları nedeniyle dalış yapılamamıştı. Bugün ise Deniz Kuvvetleri’ne bağlı dalgıçlar tarafından özel bir cihazla suyun 51 metre altındaki gemiye inildi.

UÇAK KOKPİTİNDEN GÖRÜNTÜLENDİ

Balıkesir’in Marmara adasından yüklediği bin 250 ton mermer tozu ile Gemlik limanına doğru seyrederken Karacabey Boğazı Kurşunlu Mahallesinin 3-4 deniz mili açığında fırtınaya dayanamayıp batan Batuhan A isimli geminin kayıp mürettebatı halen bulunamamıştı. Geminin batışının 3.gününde Marmara Denizinin 51 metre derinliğinde yeri tespit edilse de kayıp mürettebata ulaşmak için çalışmalar sürüyor. Dün akşam saatlerinde dalış gerçekleştiren Deniz Kuvvetleri’ne bağlı dalgıçlar deniz dibindeki akıntı ve fırtına sebebiyle geminin bulunduğu bölgeye ulaşamamıştı. Bugün saat 14.00 sıralarında ise dalgıçlar özel bir cihazla denizin dibine indi. Ayrıca deniz üzerindeki çalışmalar uçak kokpitinden görüntülendi.

1 CANSIZ BEDENE ULAŞILDI

Ayrıca, çalışmalar gece boyunca da devam ederken 3. günün ilk ışıklarıyla birlikte yeniden havadan, karadan ve denizden başlayan arama kurtarma çalışmaları 705 personelle devam ederken batan gemide kaybolan 6 kişiden 1'inin cansız bedenine ulaşıldı.
 

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN