Bir sigara grubuna daha zam geldi!

2 Temmuz Cumartesi günü itibariyle JTİ grubu markalara gelen zammın ardından Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, Philip Morris, BAT ve İmperial sigara gruplarına da zam geldiğini açıkladı. Son sigara zammının ardından en ucuz ve en pahalı sigara fiyatları değişti.

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

Sigara fiyatları güncel liste, yeni sigara zammının ardından en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. 2022 yılının başından beri 8 TL'lik zam yapılan sigara fiyatlarına yeni zam uygulandı. Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, JTİ grubuna uygulanan zammın ardından Philip Morris, BAT ve İmperial gruplarına da zam yapıldığını duyurdu. İşte, 6 Temmuz en ucuz ve en pahalı sigara fiyatları...

ÖTV ZAMMI UYGULANMIŞTI!

Özel Tüketim Vergisi zammı ile alkole yüzde 25, sigaraya yüzde 10 oranında zam gelmişti. Sigaradaki asgari maktu vergi tutarı 0.71 TL’den 0.79 TL’ye çıktı. Aybaş, Japan Tobacco International (JTI) grubu sigaralara 2 lira zam yapıldığını 1 Temmuz Cuma günü duyurmuştu.

Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş'ın açıklamasına göre JTİ grubuna uygulanan sigara zammının ardından Philip Morris BAT ve İmperial grubu sigaralara zam yapıldı.

HANGİ MARKALARA, NE KADAR ZAM GELDİ?

Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, üç sigara grubuna daha (BAT, Philip Morris, İmperial) 2 TL zam geldiğini duyurdu.

ÜFE GÜNCELLEMESİ OLMAYACAK!

2022 yılında sigara fiyatalrına ve alkollü içeceklere uygulanması beklenen %60'a varan ÜFE güncellemsi sigara fiyatlarına uygulanmayacak. 

EN UCUZ VE EN PAHALI SİGARA FİYATLARI NE KADAR?

Sigara zammının ardından Japan Tobacco International (JTI) grubunda en düşük sigara fiyatı 27,5 TL olurken en yüksek sigara fiyatı 30 TL'yi gördü. Gruptaki sigaralara gelen 2'şer liralık zamla birlikte BAT grubunda en düşük fiyatlı sigarası 27.50 lira oldu. Philip Morris'in en düşük sigarasının fiyatı ise 27.50 lira olurken en yüksek sigara fiyatı 40 TL'yi gördü. İmperial grubuna da gelen 2 TL'lik zam sonrasında en düşük fiyatlı sigarası 25 lira oldu. İmperial'in en yüksek sigara fiyatı 31 TL'yi gördü.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN