Bitcoin atağa kalktı

Bitcoin bir kritik eşiği daha aşarak 56 bin doların üzerinde yükselişini sürdürürken kripto varlık piyasasında olumlu hava da devam etti. Bitcoin'de aylık yükseliş yüzde 30'a yaklaştı. Peki kripto piyasasında artış sürecek mi?

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Kocaeli Zirve

Sözcü’den alınan habere göre; Bitcoin fiyatı 57 bin dolar seviyesini gördü. Böylece lider kripto varlık 2021'in sonlarından bu yana ilk kez bu seviyeleri test etmiş oldu. Geçtiğimiz hafta yatay seyreden kripto varlık dün itibariyle tekrar atağa geçerken Bitcoin'de aylık kazanç yüzde 29,5 oldu. Bu artış, Ethereum öncülüğünde alt coinlerde de risk iştahını artırdı. Yaşanan hareketlilikte, Bitcoin alımları ile ünlü teknoloji şirketi MicroStrategy'nin 155 milyon dolar yatırım ile 3 bin Bitcoin satın aldığını açıklaması etkili oldu. Ayrıca borsada işlem gören fonlar aracılığıyla yatırımcı talebin artması kripto piyasasını destekledi. Ayrıca nisan ayında gerçekleşmesi beklenen yarılanma (halving) işleminin arzı kısıp Bitcoin değerini artıracağı beklentisi de fiyatlamalarda etkili oldu.

 

KRİPTO VARLIK PİYASASINDA SON DURUM

Bu gelişmelerin etkisiyle Bitcoin, saat 9.30 itibarıyla yüzde 9,3 artışla 56 bin 300 dolar civarında işlem gördü. Bitcoin'in yanı sıra diğer kripto varlıklarda da fiyat artışları gözlendi.

Ethereum aynı saatlerde yüzde 3,2 artışla 3 bin 200 dolara ulaştı. Solana yüzde 6  artışla 110,6 dolardan, Ripple yüzde 2,8 artışla 0,55 dolardan, Cardano ise yüzde 6,6 artışla 0,62 dolardan işlem gördü.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN