Büyükşehir Zabıtasından Ramazan öncesi sıkı denetim

Büyükşehir Zabıta ekipleri, Ramazan ayı öncesinde fırın ve marketlerde, hijyen, fiyat, gramaj ve son kullanma tarihlerine yönelik denetimler yaptı

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Kocaeli Zirve

Şehirde vatandaşların hayatına değer katan çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayının başlaması ile vatandaşların mağdur Daire Başkanlığı ekipleri, Kocaeli genelindeki fırın ve marketlerde vatandaşların mağdur olmaması için denetim çalışmalarına devam ediyor.

 

FİYAT, ETİKET, HİJYEN VE GRAMAJ

Denetimler kapsamında ekipler, Ramazan ayı öncesi şehir genelindeki marketlerde fiyat etiket ve ürünlerin son kullanma tarihinin kontrollerini yaptı. Yine Ramazan ayı dolayısı ile fırınlara ağırlık veren Büyükşehir Zabıta ekipleri, fırınlarda hijyen, fiyat ve ürünlerin gramajlarını kontrol etti. Yapılan denetimler sonucunda kurallara uymayan işletmelere ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde cezai işlem uygulandı. Büyükşehir Zabıta ekipleri denetimlerini aksatmadan Kocaeli genelinde, Ramazan ayı boyunca sürdürecek.

 

DENETİMLER ARTIRILDI

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, yıl boyunca rutin denetimlerine devam ediyor. Ramazan ayı sebebiyle denetimler fırınlarda artırıldı. Gramaj ve hijyen denetimleri yapılıyor. Büyükşehir Zabıtası diğer zamanlarda yaptığı denetimleri Ramazan ayında daha sıklaştırdı. Fırınların yanı sıra marketlerde de fiyat etiket denetimleri gerçekleşiyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı boyunca tüm ekipleriyle sahada olmaya devam edecek.

 

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN