Çakıcı'dan Mahmutyazıcıoğlu açıklaması

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

Alaattin Çakıcı Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde suskunluğunu bozdu. Çakıcı kendi sosyal medya hesabından konuyla ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

YEĞENİM OLDUĞUNU GÜNDEME TAŞIMIŞLAR

Çakıcı açıklamasında; "Aylardır kamuoyunda Şafak MAHMUTYAZICIOĞLU’nun öldürülmesi basın ve medya kuruluşları tarafından sürekli gündeme getirilmektedir. Şafak MAHMUTYAZICIOĞLU Rize’li mohti lazdır. Ben ise Trabzonlu, Kafkas kökenli bir Türkmen aileye mensubum. Bazı basın mensupları kendisinin yeğenim olduğunu gündeme taşımışlardır. Benim yeğenim değildir. Hukuk fakültesini bitirdikten sonra ilk avukatlığını benimle yapmıştı.

ÖLÜMÜNDEN 3 AY ÖNCESİNE KADAR

17 sene hiç görüşmedim. 2020’de cezaevinden tahliye olduktan sonra evime ziyaretime geldi fakat kendisini ancak ses tonundan tanıyabildim. Ölümünden üç ay öncesine kadar kendisiyle sık sık görüşürdüm. Vefatından üç ay öncesi tüm ilişkilerimi kesmiştim. Bunu onun ailesi ve tüm yakın dostlarımız bilmektedir. Beşiktaş Spor Kulübü başkanı sayın Ahmet Nur ÇEBİ beni telefonla arayarak; abi bu Şafak’ın kulüple arasında problemler var ve senin adını kullanıyor dedi.

ÖLÜMÜNÜ BASINDAN ÖĞRENDİM

Ben de kendisine, kulübe zarar vermiş ise ben onun değil oğlumun bile arkasında durmam dedim. Kendisi ile ilişkimi kestim dediğimde o da bana abi çok isabetli bir karar almışsın dedi. Üç ay sonra herkes gibi ben de ölümünü basından öğrendim. Rize’deki cenazesine geçmişin hatırından dolayı bir çiçek gönderdim. 

HAYAT TARZIMDAN BESLENDİĞİMİ SÖYLÜYOR

Bugünkü mahkemede ifadesi olan ağabeyi Celal MAHMUTYAZICIOĞLU’nu da hayatımda bir defa gördüm, kendisiyle iki defa da telefonla konuştum. Mahkemede bulunan sanık avukatlarından Engin ÇELEBİ, Celal’e kardeşinin Alaattin ÇAKICI ile tanışıklığını sorup ardından Alaattin ÇAKICI’nın hayat tarzından beslendiğini söylüyor.

BU SÖZÜM TÜRKİYE'DEKİ HERKESE GEÇERLİDİR

Şimdi o avukat denen Engin ÇELEBİ’ye şu soruyu soruyorum. Şafak akrabam olsa, dostluğumu bitirmesem bu ülkede kim olursa olsun, beni öldürmeden Azrail’in dışında ona kimse dokunamazdı. Bu sözüm Türkiye’de herkese geçerlidir. Be sivri zekalı adam, sen kimin adına konuşuyorsun ki benim adımı o mahkemede dile getiriyorsun? Kamuoyuna saygılarımla arz ederim." dedi. 

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN