CHP Kocaeli İl Başkanı Sarı'dan emekli zammına tepki!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı emekli zammına tepki gösteren CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, ''Geçtiğimiz yıl 7 bin 500 TL olan en düşük emekli maaşının açlık sınırının 14 bin TL'yi aştığı ülkemizde 10 bin TL yapılması emekliyle alay etmektir'' dedi.

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Kocaeli Zirve

CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, açıklanan emekli maaşı ile ilgili bir basın açıklaması paylaştı. Sarı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“22 yıldır aralıksız bir şekilde ülkeyi yöneten AKP iktidarının en büyük mağdurlarından birisi de kuşkusuz emekliler oldu. Geçtiğimiz yıl 7 bin 500 TL olan en düşük emekli maaşının açlık sınırının 14 bin TL'yi aştığı ülkemizde 10 bin TL yapılması emekliyle alay etmektir. Emeklinin kirasını dahi ödemeyen bu ücrete sadaka bile denemez. Yıllarca çalışan anne ve babalarımızın emekleri sömürülmektedir. Ömrünü bir masanın başında bir fabrikada, inşaatlarda dişiyle tırnağıyla  mücadele ederek geçiren emeklilere reva görülen bu ücret kabul edilemez. 20 yıldır halkın umutlarını yalanlarla sömüren iktidar ülkeyi sefalete sürüklemektedir. 22 yıldır emeklinin ve emekçinin hakkını sömüren AKP iktidarına gereken cevabı 31 Mart akşamı vatandaş verecektir.”
 

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN