Çocuklar yeniden gülmeye başladı

Kocaeli Şehir Tiyatroları, herkesi derinden sarsan depremlerin ardından Büyükşehir'in Hatay Defne'deki çadır kentinde çocuklar için tiyatro oyunu sahneledi

Asrın felaketi olan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ilk anından itibaren tüm olanaklarıyla bölgeye koşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği çalışmalarla yaralara merhem olmaya devam ediyor. Arama-kurtarma çalışmaları başta olmak üzere, bölge halkına yönelik kardeşlik yardımlarıyla tüm ülkenin takdirini toplayan Kocaeli Büyükşehir, afetten en fazla etkilenen çocukları ise asla unutmuyor.

Çocukların afet travmasının sanatla aşılabileceğine yönelik uzman görüşünü esas alan Büyükşehir, bu nedenle Kocaeli Şehir Tiyatrolarını Hatay’ın Defne ilçesine gönderdi.

Şehir Tiyatroları, Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay’ın Defne ilçesinde kurulan çadır kentte kalan çocuklar için çocuk oyunları sahneledi. Karagöz- Hacivat, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler oyunlarını izleyen miniklerin, tiyatronun iyileştirici gücü ile yeniden gülümsemeye başlaması ise herkesi duygulandırdı.

ÇOCUKLAR MORAL DEPOLADI

Çocukları deprem gündeminden uzaklaştırmak ve onlara moral vermek için bölgeye giden Kocaeli Şehir Tiyatroları, mobil sahneyle depremzede çocuklara yönelik etkinlik düzenledi. Büyükşehir tarafından Hatay’ın Defne ilçesine kurulan çadır kentte geleneksel oyunları ve masalları sahneleyen Şehir Tiyatroları çocuklara eğlenceli anlar yaşattı. İlk olarak Hacivat-Karagöz ve Nasrettin Hoca'dan oluşan ekip sahne aldı.

Sonrasında Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler oyunu sahnelendi. Oyunları izleyen çocukların sevinci ise görülmeye değerdi. Ayrıca akşam saatlerinde çocukların yine depremin izlerini silmesi için animasyon gösterimi yapıldı. Kocaeli Şehir Tiyatroları, afetten etkilenen çocuklara yaşadıkları kötü günleri unutturmak için kentin farklı noktalarına kurulan çadır ve konteyner kentlerde oyun sahnelemeye devam edecek.

 

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

Bakmadan Geçme