Eldoğan'dan Emlakçılar Odası'na ziyaret

Elyapı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Eldoğan, Kocaeli Emlakçılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Alpay Hacıoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Mart 2024 seçimlerinde İzmit Belediye Başkanlığı görevine talip olduğunu açıklayan Elyapı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Eldoğan, Kocaeli Emlakçılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Alpay Hacıoğlu ile görüşme gerçekleştirdi.

“Emlak sektörünün ve emlakçıların bölgelerde yaşadığı sorunların yanısıra çözüm önerilerinin de görüşülmesi gerektiğini ifade eden Eldoğan; “Böyle güzel bir doğaya sahip Kocaelimizde bizler hem doğayı koruyarak hem de inşaat kalitesini yükseltebiliriz. Bunu tüm bileşenlerle ortak istişare ile değerlendirmemiz gerekiyor” dedi.

EZİYET YAŞIYORUZ

Eldoğan; “Her geçen gün gelişmesine rağmen Kocaeli’de inşaat konusunda çok eksikliklerimiz var. Tabi ki bunlar zamanla aşılacaktır. Yurt dışında bir belediye bir yere inşaat alanı açtığı zaman önce o alanın yolunu, kanalizasyonunu, alt yapısını, suyunu, elektriğini ve parsellerini hazırlar. Ondan sonra o parsellere inşaatlar yapılır. Sistem bu şekilde çalışır. Ama burada tam tersi önce inşaat yapılıyor sonra yol, kanalizasyon, alt yapı, su ve elektrik çekmek için eziyetler yaşıyoruz” şeklinde konuştu. 

EN BÜYÜK İDDİAM

“Bunların karşılıklı görüşmelerle aşılacağına inanıyorum” diyen Erdoğan; “Ama en önemlisi bu zorlukların aşılabilmesi için işi bilen kişilerin sektörde yani gerçek emlakçıların olması gerekiyor ve elbette yerel yönetimlerde liyakat önemli. Ben bu bağlamda göreve talip olduğumu belirttim, henüz kimse İzmit Belediye Başkanlığı'na adaylığını açıklamamıştı. Adaylığımdaki en büyük iddialardan biridir vizyoner bir bakış açısıyla yeni nesil kentleşme ve bunun bütçeye katkısı. Kasım en geç aralık ayında  aday adayları kesinleşecek. Adaylar belli olana kadar biz Eylül ve Ekim aylarında odaları, dernekleri, vakıfları, spor kulüplerini, muhtarları gezerek kendimi ifade edecek ve neden siyaset yapmak istediğimi anlatacağım” dedi.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

Bakmadan Geçme