Elon Musk'tan Erdoğan'a ziyaret!

Uzay taşımacılığı şirketi SpaceX'in kurucusu ve CEO'su Elon Musk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere ABD'nin New York kentinde bulunan Türkevi'ne geldi.

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Kocaeli Zirve

Uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucusu ve CEO’su Elon Musk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere ABD’nin New York kentinde bulunan Türkevi’ne geldi.

Kritik görüşmede, Musk'ın Türkiye'ye yapmayı planladığı TESLA araba fabrikası da dahil birçok yatırımın görüşülmesi bekleniyor. Görüşmede ayrıca Türk astronotların SpaceX ile uzaya gönderilmesinin de konuşulduğu iddia edildi.

Elon Musk'ın görüşmeye kucağında çocuğu X AE A-XII ile birlikte gelmesi dikkat çekti.

New York’ta Türkevi’nde gerçekleşen görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musk’a Türkiye’nin teknoloji alanındaki atılımlarından, Dijital Türkiye Vizyonu ve Ulusal Yapay Zeka Stratejisi’nden bahsetti.

TOGG’un Türkiye’de yollara çıkmasıyla birlikte Tesla’nın da Türkiye pazarına girdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tesla’nın yedinci fabrikasını Türkiye’de kurması için çağrı yaptı.

45 DAKİKALIK GÖRÜŞME SONA ERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Elon Musk'ın yaptığı 45 dakikalık görüşme sona erdi.

Erdoğan, Elon Musk'ı Teknofest'e davet etti. Erdoğan, Musk'a kitap hediye ederken oğluna da futbol topu hediye etti.

HANGİ KİTAPLARI HEDİYE ETTİ

Görüşme sonrası Türkevi'nden çıkarken ıslık çaldığı gözlemlenen Tesla & SpaceX & X CEO'su Musk'ın elinde, Erdoğan'ın "BM Reformu: Uluslararası İş Birliğine Yeni Bir Yaklaşım” ve "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" kitabı yer aldı.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN