Güngör Arslan davasında mütalaa verildi: 'İddialar kurgudur!'

Kocaeli'de bir internet haber sitesinin imtiyaz sahibi Güngör Arslan'ın öldürülmesine ilişkin 6'sı tutuklu 14 şüpheli hakkında mütalaa açıklandı. Sanıkların cezalandırılması istenirken, Mütalaayı kabul etmeyen Ersin Kurt, 'Hakkımda tek bir delil elde edilemedi, varsayımlar üzerine yargılanmaktayım. Hakkımdaki iddialar kurgudur, mütalaayı kabul etmiyorum' dedi.

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

Ses Kocaeli Gazetesi İmtiyaz Sahibi Güngör Arslan, 19 Şubat 2022 tarihinde uğradığı silahlı saldırı neticesinde hayatını kaybetti. Arslan’ı öldüren Ramazan Özkan, olaydan birkaç saat sonra yakalanarak tutuklandı. Yürütülen soruşturmada gözaltına alınan Burhan Polat, Can Yılmaz, Emrah Yıldırım, Ersin Kurt, Ferhat Yıldırım, Hasan Emre Çelik, Özgür Taşkıran, Kadir Yıldırım ve Ramiz Saatçi isimli 10 şahıs çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, Abdullah Yürük, Erdal Tilki, Erdal Yıldırım ve Yadigar Başyurt’un tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

MÜTALAA AÇIKLANDI

Olayla ilgili açılan davanın 3. duruşması Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya tutuklu sanıklar Ramazan Özkan, Hasan Emre Çelik, Ferhat Yıldırım, Ersin Kurt, Burhan Polat ve Ramiz Saatçi tutuksuz sanıklardan ise Can Yılmaz, Özgür Taşkıran, Erdal Tilki, Kadir Yıldırım, Yadigar Başyurt, taraf avukatları ve aileler katıldı. Cumhuriyet savcısı olayla ilgili mütalaada sanık Ramazan Özkan’ın “Tasarlayarak kasten adam öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırılmasına, sanıklar Ersin Kurt ve Burhan Polat hakkında “Tasarlayarak kasten adam öldürmeye azmettirme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına, sanık Ferhat Yıldırım ve Hasan Emre Çelik hakkında “Tasarlayarak kasten öldürmeye yardım etme” suçundan 15 ila 20 yıl arasında cezalandırılmalarına, Emrah Yıldırım’ın “Tasarlayarak kasten öldürmeye yardım etme” suçundan beraatine, sanık Ramiz Saatçi “Tasarlayarak kasten öldürmeye yardım etme” suçundan beratine, Can Yılmaz, Kadir Yıldırım ve Özgür Taşkıran’ın suçluyu kayırma suçundan cezalandırılmalarına, sanıklardan Erdal Tilki, Erdal Yıldırım ve Yadigar Başyurt ile Abdullah Yürük’ün “Suç delillerini değiştirmeye teşebbüs” suçundan cezalandırılmasını istedi. Ayrıca Ramazan Özkan, Ferhat Yıldırım ve Hasan Emre Çelik, Ramiz Saatçi’nin silah bulundurma suçundan cezalandırılmalarını talep etti.

HAKKIMDAKİ İDDİALAR KURGUDUR!

Mütalaayı kabul etmeyen Ersin Kurt, “Hakkımda tek bir delil elde edilemedi, varsayımlar üzerine yargılanmaktayım. Hakkımdaki iddialar kurgudur, mütalaayı kabul etmiyorum” dedi.

“KİMSE BANA TALİMAT VERMEDİ, BEN KİRALIK KATİL DEĞİLİM”
Ramazan Özkan ise “Güngör Arslan ile bir husumetim yoktu, kendisi bana vatan haini deyince bundan etkilenerek onu korkutmak istedim. Onu öldürmek istesem oturduğu yerden kalkmasına müsaade etmeden kafasından vururdum. Kendisi vurulduktan sonra ağza alınmayacak küfürler de etti. Öldürmek amacıyla hareket etmedim. Kimse bana talimat vermedi, ben kiralık katil değilim. Ersin Kurt’u da tanımam. Tehditten birkaç ay yatar çıkarım diye düşünüyorum olayların bu şekilde olacağını bilmiyordum” diye konuştu.

TUTUKLULUK DEVAM
Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk halini devamına duruşmanın ertelenmesine karar verdi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Kurmay41 | 21 Kasım 2022 16:06

    Tahsin amca Burcu hanim yakisti mi ?ustadiniz gazeteci Güngör arslan icin internet sitesi sahibi demek hic mi rahmetlinin emegi yok ? Gazeteci ŞÉHIT edildi unutmayin

BUNLARA DA BAKIN