Eğitim

Eğitim Haberleri

Özel yurtlara zam sınırı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, özel öğrenci yurt ücretlerine zam sınırlaması getirdi. Bu ücretlere yapılabilecek en yüksek zam oranı Yİ-ÜFE ve TÜFE toplamının yarısına eklenecek 5 puandan fazla olamayacak.

KYK yurt sonuçları açıklandı

KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı? sorusunun yanıtı, barınma ihtiyacını karşılamak için bekleyen binlerce öğrenci tarafından sorgulanırken açıklama Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'ndan geldi.

KO-MEK'te 359 farklı branşta eğitim verilecek

19 Eylül’de yeni eğitim-öğretim dönemine kapılarını açacak olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarında 43 merkezde 359 farklı branşta eğitim verilecek.

Bakanlıktan, valiliklere yeni genelge!

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında Alınacak Asayiş/Trafik Tedbirleri" konulu genelge gönderdi.

Konservatuvar yetenek sınavları yapıldı

5 ila 55 yaş arasındaki 1.531 kişi, Büyükşehir Belediye Konservatuvarının öğrencisi olabilmek için yetenek sınavlarında ter döktü

YKS'de Ek Yerleştirme Takvimi belli oldu

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2022-YKS) Ek Yerleştirme takvimi belli oldu. 2022-YKS sonuçlarına göre 2022-2023 akademik yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme tercihleri 7-13 Eylül 2022 tarihlerinde yapılacak.

Okullarda uyum haftası başladı

Okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerine yönelik yüz yüze yürütülecek okula uyum eğitimleri başladı. Millî Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen, 1. sınıf öğrencilerinin  heyecanına ortak oldu

Dudak okuma eğitimleri meyvelerini vermeye başladı

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde bulunan Engelsiz Yaşam Merkezi'nde işitme engelli çocuklara dudak okuma eğitimi verilmeye başlanmıştı. Öğrenciler aldıkları eğitim sayesinde kendilerini daha sağlıklı ifade etmeye başladılar.

İşte Kocaeli'deki okullarda alınacak tedbirler ve kararlar

Kocaeli Valiliği, 2022-2023 eğitim öğretim yılında öğrencilerin güvenli bir ortamda eğitimlerini sürdürebilmeleri adına alınan kararları açıkladı

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları sonrasında duyuruldu. 20 bin öğretmen ataması e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek.

ÖSYM'den KPSS açıklaması

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 6 Kasım'da ortaöğretim mezunlarına uygulanacak 2022-Kamu Personel Seçme Sınavı (2022-KPSS Ortaöğretim) başvurularının alınmaya başladığını açıkladı.

KYÖD’te burs başvuruları başladı

Uğur Saral’ın başkanlığını yaptığı Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği’nin (KYÖD) burs başvuruları başladı.

Ders kitapları hazır 

Aman dikkat! Okul kıyafetlerinde nelere dikkat etmeliyiz?

Okulların açılmasına kısa bir zaman kala öğrenci velilerini sağlıksız ve kalitesiz üretilen okul kıyafetleri konusunda uyaran EKN Tekstil’in sahibi Ceyhun Eken, ‘’Polyester pamuk karışımı üretim daha az maliyetli olduğu için daha ucuz olabilir ama asla sağlıklı değildir. Okul kıyafetlerinde yüzde yüz pamuk ürünlerini tercih edin. Ayrıca en kaliteli ürün en pahalı ürün değildir. Hem çocuklarımızın sağlığı için kaliteli, hem de aile bütçesi için uygun fiyatlı ürünleri tercih edin’’ dedi.

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları, 31 Ağustos'a kadar e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

YÖKDİL Sınavı için ek sefer

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 28 Ağustos Pazar günü yapılacak YÖKDİL Sınavı için ek otobüs sefer listesini duyurdu

Okul kıyafeti alırken nelere dikkat edilmeli?

Yeni eğitim öğretim sezonunun açılmasına günler kala, okul kıyafeti alışverişlerinde hareketlilik başladı. Velilerin kıyafet alırken nelere dikkat etmesi gerektiğini ise işin uzmanları anlattı. Kocaeli'de 96 okula stok kıyafet hizmeti veren EKN Tekstil sahibi Ceyhun Eken, Piyasada polyester pamuk karışık şekilde kullanılıyor. Onlar rengi daha canlı, daha diri tutuyor gibi olsa da aslında sağlıklı değiller. Hatta daha sağlıksız ama biraz da ekonomik olabiliyorlar. Burada biz pamuk ürünleri seçiyoruz dedi.

Toplam 777 haber.