Eğitim

Eğitim Haberleri

Öğrencilere ücretsiz çamaşırhane hizmeti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencilerine destek olmak için ücretsiz kent çamaşırhanesini hizmete koydu.

KPSS Lisans sonuçları açıklandı

2022-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT) sonuçları açıklandı. Sonuçlara https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden ulaşılabiliyor.

Kocaeli Bilnet Kitap Fuarı’nda  Latife Tekin rüzgarı esti

Kocaeli Bilnet Okulları 19 – 20 Ekimde kitap fuarının ilkini gerçekleştirdi. Fuara birinci gün Gönül Simpson’un enerjisiyle başladı. Nurdan

KOSTÜ için yeni hat ve ek sefer

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, örgün eğitime başlayan Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi için ek seferler düzenleme kararı aldı

KOÜ'ye yeni rektör atanacak!

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), Kocaeli Üniversitesi’nin de içinde yer aldığı 6 üniversitede rektör adaylığı başvuru ilanı yayınladı.

Üniversite öğrencileri bu etkinlikle kaynaşıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencilerinin kaynaşması ve kente uyum sağlamaları için 3 gün boyunca etkinlik düzendi.

Öğrencilerin sergisine tam not

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Güzel Sanatlar Bölümü öğrencileri iki yıllık pandemi döneminin ardından, 150 eseri Gar Sanat Galerisi’nde sergilemeye başladı.

Okullarda ara tatil tarihleri belli oldu

Ara tatil tarihleri, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan 2022-2023 iş takvimi sonrasında belli oldu.

Yarın nüfus müdürlükleri açık olacak

2022 Kamu Personel Seçme Sınavı (Ön Lisans), 9 Ekim Pazar günü(yarın) yapılacak. Kocaeli’den 21 bin 483 kişinin katılacağı sınav sebebiyle pazar günü İlçe Nüfus Müdürlükleri açık bulundurulacak.

Kumbaraya bağışlanan kitaplarla bir okula kütüphane yapılacak

Çocukları kitap okumaya teşvik etmek ve eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Kartepe 2. Kitap Fuarı törenle açıldı. Fuarda oluşturulan kumbaraya bağışlanan kitaplar ile de bir okula kütüphane yapılacak.

Erdoğan üniversite öğrencilerine müjdeyi verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada yüksek öğrenim yurtlarında kalan öğrencilere verilen beslenme yardımının günlük 25 liradan 60 liraya yükseldiğini açıkladı.

İcazetlerini alan 41 öğrenci hafız oldu

Körfez Mehmet Akif Ersoy Erkek Yatılı Kur'an Kursu'nda hafızlık eğitimini tamamlayan 41 öğrenci, hafızlık icazet belgelerini aldı.

Nüfus müdürlükleri açık olacak

Nüfus müdürlükleri, hafta sonu yapılacak KPSS oturumları için açık olacak. Adayların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için nüfus müdürlükleri, bugün 07.00-14.30, pazar günü ise 07.00-10.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Toplam 777 haber.