Eğitim

Eğitim Haberleri

Sözleşmeli öğretmen sözlü sınav sonuçları açıklandı

20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin sözlü sınav sonuçları e-Devlet üzerinden erişime açıldı.

Öğrenci affı başvuruları başladı!

Üniversitelerden daha önce ilişiği kesilen kişilerle, bir programı kazandığı halde kayıt yaptıramayanların okullarına geri dönebilmesine imkan sağlayan düzenleme, 5 Temmuz'da Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.

KPSS ön lisans başvuruları uzatıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, 2022-KPSS ön lisans başvurularının 16 Ağustos günü saat 23.59'a kadar uzatıldığını duyurdu.

50 okulda özel eğitim sınıfları yapılacak

Özel bireylere yönelik projeleri ile onları sosyal hayata kazandıran Büyükşehir, kent genelindeki 50 okulda özel eğitim sınıfları yapım işi için ihale düzenledi

YKS yerleştirme sonuçları açıklandı

2022-YKS yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçlara, ÖSYM'nin internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Bakan Özer: Mülakat olmasın diye sınav yapalım dedim

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlere yapılacak sınava ilişkin olarak, “Mülakat olmasın diye sınav yapalım dedim” dedi.

Lise öğrencileri geliştirdi: Tamamen yerli ve milli

Kocaeli'de lise öğrencileri tarafından yapay zeka tabanlı tam otomasyonlu sera uygulaması yapıldı. Öğrencilerin oluşturduğu bu sistem sayesinde yapay zeka noktasına verileri yazdırılan her türlü bitkinin sera ortamını sistem kendisi ayarlıyor, Malezya'daki endemik bir bitkiyi yetiştirmek bile mümkün hale geliyor.

Üniversite öğrencileri için 81 ile genelge

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında 81 il valisi ve gençlik spor il müdürleriyle yapılan toplantıda alınan kararlarla ilgili valiliklere “Üniversitelerde Güvenlik ve Barınma Tedbirleri” konulu genelge gönderildi.

DGS sonuçları açıklandı

ÖSYM tarafından 3 temmuz tarihinde gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları açıklandı.

Kocaeli'de 2 milyon 450 bin kaynak kitap öğrencilere ulaştırılacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak dağıtılan ders kitaplarının yanında yardımcı kaynak kitaplar da öğrencilere ulaştırılacak.

ÖSYM 2022-KPSS takvimini açıkladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Kamu Personel Seçme Sınavı'na ilişkin yeni takvimi açıkladı. 2022-KPSS Lisans Sınavı’nın Genel Yetenek oturumu 18 Eylül, Alan Bilgisi oturumu 24-25 Eylül’de yapılacak.

LGS 2. nakil sonuçları açıklandı

LGS kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları açıklandı. Tercih yapan öğrencilerin yüzde 97,6’sı istedikleri bir liseye yerleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müzehhibe Fatma Aydın İmam Hatip Ortaokulu’nu açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'de Müzehhibe Fatma Aydın İmam Hatip Ortaokulu'nun açılışını gerçekleştirdi.

KPSS ön raporu: 3 soru birebir aynı, 10 soru benzer

KPSS sorularının sızdırıldığı iddiası sonrasında iptal edilen sınav hakkında devam eden soruşturma kapsamında ön rapor hazırlandı. Buna göre sınavdaki 3 sorunun birebir aynı, 10 sorunun benzer olduğu belirlendi.

MEB'den 'okul kayıt parası' incelemesi

Milli Eğitim Bakanlığı, 2022-2023 eğitim öğretim yılı okul kayıtlarında zorunlu bağış veya kayıt parası alındığına yönelik şikayetler üzerine 65 okulda inceleme başlattı.

Bakan açıkladı: Kültür Tarihi dersi geliyor

illi Eğitim Bakanlığı, 'Kültür Tarihi' dersini müfredata kazandırmaya hazırlanıyor. 'Kültür Tarihi' dersiyle ilgili açıklama Mahmut Özer'den geldi. Özer, kültür tarihi ile ilgili bir ders çalışmaları olduğunu ve yeni bir müfredat oluşturmaya çalıştıklarını açıkladı.

KPSS iptal edildi!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 31 Temmuz'da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini açıkladı.

Gebze Teknik Üniversitesi'ne rektör atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Gebze Teknik Üniversitesi'nin aralarında bulunduğu 3 üniversiteye rektör atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle görevden alındı.

Toplam 731 haber.