Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Kabine toplanıyor: Gündem yeni yapılandırma paketi

Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma paketi için gözler bugün Beştepe'de olacak. Paketin kapsamı ve ayrıntıları Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı'nda ele alınacak. İsveç'teki skandal eylemler de Kabine'nin bir diğer önemli gündem maddesi.

Kocaeli'de Romanlara sosyal konut projesi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Roman vatandaşlarımıza yönelik özel sosyal konut projemiz için hızla çalışıyoruz. 'Her Roman'a bir yuva' hedefiyle Romanlarımıza yakışır evler yapacağız" dedi.

Kartonsan’da işçilere uluslararası destek!

Türk-İş’e bağlı Selüloz-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Kartonsan’da grev devam ediyor. Grev alanını IndustriALL European Trade Unio Genel Sekreteri Luc Triangle, IndustriALL Global Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Özkan, Türk-İş, DİSK ve Hak-İş’e bağlı sendikaların yöneticileri ziyaret etti.

En kapsamlı borç yapılandırma paketi geliyor

Borçlar için cumhuriyet tarihinin kapsamlı yapılandırma paketi geliyor. 31 Aralık 2022'ye kadar oluşan borçlar yapılandırılacak. Vergi, sigorta primi borçlarıyla cezalar için yapılandırma imkanı sunulacak.

Sözleşmeliye kadro yasalaştı!

Yüz binlerce sözleşmelinin kadroya geçirilmesine ilişkin kanun teklifi, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi. 28 Kasım 2022 tarihinden önce işe başlayanlar bekleme süresi olmadan kadroya geçebilecek. Düzenleme, 458 bin 615 çalışana kadro imkanı veriyor.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 9'da sabit tuttu.

Merkez Bankası kararını açıklayacak

Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu yılın ilk faiz kararını bugün açıklayacak. Banka bir önceki toplantıda politika faizini yüzde 9 seviyesinde sabit tutmuştu.

Zam pompaya yansıdı!

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalganlanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor.

Motorine zam geliyor!

Motorinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere zam gelecek. Benzinde ise bu gece fiyat değişikliği yok.

Devlet Tiyatroları  121 personel alacak

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nce KPSS puan sıralaması esas alınmak suretiyle yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın 121 sözleşmeli personel alınacak.

Benzine zam bekleniyor!

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalganlanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor

Markette 30, pazarda 10 lira

Kocaeli'de zincir marketlerin manav reyonları ile semt pazarlarındaki fiyat farkı tepkilere sebep oluyor.

Merkez Bankası zorunlu karşılık oranlarını değiştirdi

Merkez Bankası Türk lirası mevduata uygulanan zorunlu karşılık oranlarını değiştirdi. Teşvik amacıyla 3 aydan uzun vadeli TL hesaplarda zorunlu karşılık oranı sıfırlandı.

Yeter artık! Benzine yine zam geliyor!

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalganlanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor.

Çinekop ilk ayda yüzleri güldürdü

Kocaeli'nin Karadeniz kıyısında bulunan Kefken Limanı'nda çinekop bolluğu yaşanıyor. Türkiye'nin 81 iline balık gönderen Kefken Limanı'nda geçen yıllara oranla çinekopta artış yaşandı.

Kırklarelispor maçına İzmirli hakem

TFF 2. Lig Kırmızı Grup 20. hafta maçında Kırklarelispor - Kocaelispor mücadelesini yönetecek hakem belli oldu

Kıdem tazminatı tavanı belli oldu

Kıdem tazminatı tavanı memur zammı ile yeniden belirlendi. 19 bin 982 lira 83 kuruşa yükseltildi. Bedelli askerlik ücreti de 104 bin 84 lira 16 kuruş oldu.

Pazarda bulunan 11 bin TL sahibine ulaştı

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazarda buldukları kayıp çanta ve içerisindeki 10 bin 950 TL’yi kısa süre içerisinde sahibine ulaştırdı

Toplam 2542 haber.