Hedef 1 milyon TL

6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli 11 ilde hissedilen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki yıkıcı deprem sonrasında büyük bir kayıp yaşayan ülkemiz, futbol aracılığı ile bir nebze olsun yaraları sarmaya çalışıyor.

Kentimizin iki güzide kulübü Kocaelispor ve Gebzespor, 26 Şubat Pazar günü tüm gelirleri AFAD üzerinden depremzedelere bağışlanacak olan dostluk maçında karşı karşıya gelecekler. Alaettin Kurt Stadyumu’nda oynanacak olan mücadele saat 14.00’da başlayacak.

HEDEF 1 MİLYON LİRA
Günler öncesinden yapılan duyurularla bilet satışına sürdüren Gebzespor yönetimi, bu karşılaşmada 1 Milyon liralık hasılat bekliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Gebzespor Başkanı Resul Tat, “Öncelikle tüm deprem şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Ülke olarak devlet-millet dayanışmasının en iyi örneğini verdiğimiz bu günlerde, biz de Gebzespor ve Kocaelispor camiaları olarak yapacağımız dostluk karşılaşması ile deprem bölgesine katkı sunmak istiyoruz. Tüm Gebze halkımızı, Eskiçarşı taraftarlarımızı ve iş insanlarımızı maça bekliyoruz” dedi.
 

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

Bakmadan Geçme