İGSAŞ'tan şehit ve gazi ailelerine vefa örneği

Kurulduğu günden bu yana toplumsal fayda sağlayan çalışmaları kendine misyon edinen İGSAŞ, yeni bir projeye daha imza attı.

Cumhuriyetin 100. yılı vesilesiyle hayata geçirilen ‘’Şehit Yakınları ve Gazilere Vefa’’ projesi kapsamında Samsun’da şehit yakınlarının ve gazilerin fındık bahçeleri için ücretsiz olarak gübre desteği İGSAŞ tarafından sağlandı.

Türk tarım ve sanayi sektörünün güçlü oyuncusu İGSAŞ, son yıllarda hız verdiği kurumsal sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Cumhuriyetin 100’üncü yılı vesilesiyle özel bir projeye daha imza atan şirket, Tarım ve Orman Bakanlığı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Tarım Kredi Kooperatifi iş birliğiyle ‘’Şehit Yakınları ve Gazilere Vefa’’ projesinde bir araya geldi. Proje kapsamında İGSAŞ, Samsun’un Terme ilçesinde bulunan şehit yakınları ve gazilerin fındık bahçeleri için ücretsiz olarak gübre desteği sağlandı.

Terme de Tarım Kredi Kooperatifi Elmalık deposunda düzenlenen program İGSAŞ Genel Müdürü İlkay Ünal,  Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Başkanı Ahmet Diril, Terme Kaymakamı Metin Maytalman, Terme Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız, Terme Jandarma Komutanı Eren Dede, Terme Askerlik Şubesi Başkanı Şahin Yıldız, Terme İlçe Tarım ve Orman Müdürü Tuncay Demir, Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdürü Yasin Cebeci, Terme Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü  Necip Ayhan Yetkin ve İGSAŞ yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Proje kapsamında açıklamalarda bulunan İGSAŞ Genel Müdürü İlkay Ünal, ‘’İGSAŞ olarak gazi ve şehitlerimizin yakınlarıyla bir araya gelmenin gururunu ve onurunu yaşıyoruz. Aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü için göğsünü siper ederek bu kutsal mertebeye ulaşan şehit ve gazilerimize minnettar olduğumuzu ifade etmek isterim. Haklarını ödemek elbette mümkün değil. Bizlere düşen görev ise onların aziz hatırasını yaşatıp, emanetlerine sahip çıkmaktır. Bu duygu ve düşüncelerin yol göstericiliğiyle Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında ‘Şehit Yakınları ve Gazilere Vefa’ projesini hayata geçirdik. İçerdiği anlam bakımında bizim için oldukça önemli bir yere sahip. Her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bu projemiz vesilesiyle de şehit yakınları ve gazilerimize gösterilen vefanın bir örnek olmasını ve yaygınlaşmasını temenni ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de vatandaşlarımızın yanında olarak, birlik ve beraberliğimizi koruyarak, aydınlık yarınlara hep birlikte ulaşacağız’’ dedi.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

Bakmadan Geçme