İşte Türkiye'nin en iyi kayak merkezleri

Türkiye'nin en iyi 10 kayak merkezi' açıklandı. Kartepe Kayak Merkezi ilk 10'da yer aldı

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Kocaeli Zirve

Seyahat ve kültür dergisi Skyroad dergisi okuyucuları tarafından belirlenen Türkiye’nin en iyi kayak merkezleri sıralamasında Murat Dağı Termal Kayak Merkezi 10. sırada yer aldı.

Türkçe ve İngilizce olarak aylık yayınlanan seyahat ve kültür dergisi Skyroad, kış aylarında evde sıcak çay mı yoksa pistte kayak mı? Konu başlığı ile Ülkemizin dört yanında bulunan kayak merkezileri değerlendirilerek ilk 10 kayak merkezinin seçimi yapıldı. Seyahat dergisine göre Murat Dağı Termal Kayak Merkezi bölgenin gelişmiş turizm imkanlarına sahip, kış sporları için farklı alternatifler sunan ve birbirinden güzel manzarasıyla ziyaretçilere unutamayacakları bir deneyim yaşatan hem termal şifa hem de kayak sporunu bir arada sunan kış turizmin en güzel örneklerinden birisi olduğu vurgulandı.

  Termal su ve kış sporuyla benzersiz bir deneyim yaşamak isteyen vatandaşları Murat Dağına davet eden Başkan Akçadurak, “Muratdağı sahip olduğu doğa yürüyüş yolu, kayak merkezi, kamping, fotosafari, flora ve fauna gözlemciliği, dağ bisikleti, dağcılık, off road gibi alternatif turizm aktivitelerinin yapılabileceği bir bölgemizdir.2 bin 312 metre yüksekliğe sahip Muratdağı, Türkiye’nin en yüksek noktasından çıkan termal su alanına sahip olan ve eşsiz güzellikleri ile adından sıkça söz ettiren turizm merkezimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

  Ülkenin en iyi kayak merkezleri sıralamasında ilk 10’a giren yerler şu şekilde oluştu; Kayseri Erciyes Kayak Merkezi, Kars Sarıkamış Kayak Merkezi, Erzurum Palandöken Kayak Merkezi, Bursa Uludağ Kayak Merkezi, Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi, Kocaeli Kartepe Kayak Merkezi, Kastamonu Ilgaz Kayak Merkezi, Isparta Davraz Kayak Merkezi, Antalya Saklıkent Kayak Merkezi ve Murat Dağı Termal Kayak Merkezi.

 

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN