İSU'dan uyarı Su sayaç ve tesisatlarına dikkat!

İSU Kocaeli'de açıkta bulunan su tesisatları ve sayaçların donma riskine karşı vatandaşların önlem almasını, donma yaşanması durumunda ise '7 gün 24 saat hizmet veren Alo 185 Çözüm Merkezi'ni arayarak başvuru yapmaları gerekmektedir' ifadeleri kullanıldı

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Kocaeli Zirve

İSU’dan yapılan açıklama şöyle:

“Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporuna göre; salı gününden itibaren Orta Avrupa ve Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisiyle beraber özelikle yüksek kesimlerde kar yağışı ve don tehlikesi beklenmektedir. Bu nedenle, dış mekânda bulunan su tesisatı ve sayaçların donma riskine karşı tedbir alınması önemlidir.

 

Açık alanda korunmasız halde bulunan su tesisatları ve sayaçların, donma riskini en aza indirmek ve olası hasarlardan koruması amacıyla, ısı yalıtım malzemeleri olan cam yünü ve talaş vb. maddeler ile kaplanarak korunması sağlanmalıdır. Alınan tüm önlemlere rağmen donmuş sayaç veya tesisat borularının çözülmesi için üzerlerine sıcak su dökülmemeli veya ateş tutularak açılmaya çalışılmamalıdır. Aksi takdirde donan sayaç, musluk ve su borularının patlaması, maddi hasara ve önemli oranda su kaybına neden olmaktadır.

 

Sayaç ve tesisatlarında donma sorunu yaşayan abonelerin, İSU Genel Müdürlüğünün 7 gün 24 saat hizmet veren Alo 185 Çözüm Merkezi’ni arayarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru yapan abonelerimizin donan sayaç ve tesisatlarına ekiplerimiz kısa bir süre içinde müdahale edecektir.”

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN