KEDFE Arama Kurtarma ekipleri 5 canı kurtardı

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu(KEDFE) bünyesinde kurulan KEDFE Arama Kurtarma ekibi, ülkemizi sarsan Kahramanmaraş merkezli 10 ilde hissedilen deprem felaketinde hayatları kurtardı. 6 Şubat Pazartesi günü günün ilk saatlerinde toplanarak AFAD koordinasyonuyla yola çıkan KEDFE ekibi, depremin ağır hasar yarattığı illerden biri olan Adıyaman’a gitti.

DEPREM BÖLGESİNE ÜS KURDULAR
17 personeliyle afet bölgesinde üs kuran Dadaşlar, 3 araç ve ekipmanlarıyla enkaz altındaki vatandaşlarımıza can suyu oldular. Toplam 12 enkazda yapılan arama kurtarma çalışmalarında 5 yaralı depremzedeye ulaşan KEDFE, 25’in üzerinde ise yaşamını yitirmiş olan vatandaşa ulaştı. KEDFE Arama Kurtara ekibi yalnızca AFAD’n yönlendirdiği enkazlarda değil, enkaz çevresinde acil ihtiyaç duyulan enkaz çalışmalarına da dahil olarak can siperane şekilde çalışarak ekipman ve iş gücü desteğinde bulundu.

BAŞKAN DURSUN’DAN TEŞEKKÜR
KEDFE yönetimi ve federasyona bağlı derneklerin desteğiyle 4 tır yardım malzemesi deprem bölgesine ulaştırıldı. KEDFE Başkanı Tekin Dursun yaptığı açıklamada, “Acımız çok büyük. Yaşadığımız bu büyük felakette hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve ülkemize baş sağlığı diliyorum. KEDFE Aram Kurtarma ekibi olarak büyük bir özveri gösteren tüm Dadaşlar’ımıza, deprem bölgesine gıda ve tekstil ürünlerinin ulaştırılmasına katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Rabbim ülkemize tüm felaketlerden korusun. Başımız sağ olsun” dedi.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN