Kocaeli'de 2 milyon 450 bin kaynak kitap öğrencilere ulaştırılacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak dağıtılan ders kitaplarının yanında yardımcı kaynak kitaplar da öğrencilere ulaştırılacak.

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

2021-2022 Eğitim Öğretim yılında başlatılan kaynak kitap desteği ile Kocaeli'de 700 bin, tüm Türkiye’de ise 36 milyon kaynak kitap öğrencilere ulaştırıldı. 12 Eylül 2022 tarihinde başlayacak yeni öğretim yılında ise kaynak kitapların gerek sayısı gerekse kapsamı genişletilerek ilimizde 2 Milyon 450 bin yardımcı kaynak kitap, okulların açıldığı gün öğrencilere dağıtılacak. Türkiye genelinde ise 100 milyon kaynak kitap dağıtımı yapılacak.

 Kocaeli'de dağıtımı yapılacak yardımcı kaynak kitaplar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü depolarına gelmeye başladı. Kaynak kitaplar, öğrencilerin gerek okul derslerine gerekse bir üst öğrenime geçiş için yapılan sınavlara (LGS, TYT, AYT) hazırlayıcı nitelikte olup öğrenciler arasında imkân ve fırsat eşitliğine büyük katkı sağlayacak.

 Kocaeli İl Millî Eğitim Müdürlüğü, "Yardımcı kaynak kitaplar, tüm öğrencilere dağıtılacak olup soru bankaları, etkinlik kitapları, çalışma yaprakları, kazanım kavrama testleri, LGS, TYT, AYT kitapları ve tekrar testlerinden oluşmakta olup tüm dersleri kapsayıcı niteliktedir. Yardımcı kaynak kitapların ücretsiz olarak öğrencilere ulaştırılması ile okullarımızda yaşanan kaynak kitap karmaşasına son verilmiş olacaktır" ifadelerine yer verdi. 

 

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN