Mert Tepekıran daire başkanı oldu

İlimizin genç ve başarılı hizmet Müdürlerinden olan  Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde Gençlik Hizmetleri Müdürü olarak görev yapan  Mert Tepekıran  Cumhurbaşkanılığı Milli Saraylar idaresine bağlı aralarında Çankaya Köşkü ve Ankara Palas Otel gibi birçok tarihi yapıdan sorumlu Daire Başkanı olarak atandı

1979 doğumlu olan Mert Tepekıran İlk, orta, lise öğrenimini İzmit Kocaeli’de tamamladı. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetiminde, yüksek lisans eğitimini ise Bahçeşehir Üniversitesi Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı.

2004~2018 yılları arasında Dolmabahçe Başbakanlık Ofisinde idareci ve müşavir olarak görev yaptı.

2019-2023 yılları arasında Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde Gençlik Hizmetleri Müdürü.

Görev yaptığı süre içerisinde Derince ve Kartepe Gençlik Merkezleri açıldı. Kocaelinde beş olan gençlik merkezi sayısı yediye çıkarıldı. Kocaeli Üniversitesi Genç Ofis ve üç tanesi Dilovası’nda olmak üzere toplam dört Genç Ofis açıldı. Kocaeli geneli 60.000 olan gençlik merkezi üye genç sayısı 85.000 e yükseldi. İlimizde gerçekleştirilen gönüllülük çalışmalarının ivme kazanmasına katkı sağlamanın yanısıra gençlere yönelik yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere birçok projeye öncülük etti.

Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığına bağlı Ankara Palas Otel, Çankaya Atatürk Müze Köşkü ve Kayseri Abdullah Gül Müzesinden sorumlu Daire Başkanı olarak görev yapacak.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

Bakmadan Geçme