O belediyeden 'mitinge katılacaksınız' emri!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 6 Ağustos Cumartesi günü katılacağı miting için Gebze Belediyesi tüm personeline katılma emri verdi

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “10. Açılış Bayramı” nedeniyle Kocaeli’ne gelecek. Açılış Bayramı, 6 Ağustos Cumartesi günü Erdoğan’ın katılımıyla İzmit Milli İrade Meydanında saat 16.30’da yapılacak. Erdoğan’ın Kocaeli’ne gelmesine sayılı günler kala hem AK Parti teşkilatları hem de AK Partili belediyeler hazırlıklarını hummalı bir şekilde sürdürüyor. Bazı AK Partili belediyeler ise Erdoğan’ın mitingine katılımı artırmak için müdürlüklere katılacak kişilerin isimlerinin yazılıp insan kaynakları müdürlüğüne gönderilmesini istedi.

KATILIM LİSTESİ İSTİYORLAR
AK Partili Gebze Belediyesi de, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nden sorumlu Başkan Yardımcısı imzasıyla, Erdoğan’ın mitingine katılım için tüm belediye müdürlüklerine gönderilen yazıda tüm personelin eksiksiz bir şekilde katılımının sağlanması için hassasiyet gösterilmesi ve katılacak çalışanlarının isim listesinin oluşturularak kendilerine bildirilmesi istendi.

EKSİKSİZ KATILIM İSTENİYOR
Gebze Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nden tüm müdürlüklere gönderilen yazı şöyle: ‘’Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın değerli katılımıyla, 6 Ağustos 2022 Cumartesi günü İzmit Milli İrade Kent Meydanı’nda, saat 16.30’da yapılacak, belediyemizin de faaliyetlerinin içinde bulunduğu; Kocaeli’de ulaşımdan alt yapıya, sağlıktan eğitime kazandırılan eserlerin açılışının yapılacağı “Açılık Bayramı”na resmi bir program olması münasebetiyle tüm personelimiz (Memur, İşçi, sözleşmeli ve KHK’lı) eksiksiz katılımının gerçekleşmesi noktasında gerekli hassasiyetin sağlanması gerekmektedir. Etkinlik alanına belediyemizce ulaşım hizmeti sağlanacak olup, koordinasyonun eksiksiz yerine getirilmesi için müdürlüklerde katılım sağlanacak kesin personel sayısının ekte yer alan forma uygun olarak, en geç 03.08.2022 Çarşamba günü mesai bitimine kadar İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne [email protected] mail adresi üzerinden bildirilmesi hususunu saygılarımla rica ederim.”

ZAMMI VERMEYEN BÜYÜKGÖZ, MİTİNG TELAŞINA DÜŞMÜŞ!

Sosyal medya hesabın bir açıklama yapan CHP İl Başkanı Özgür Harun Yıldızlı, “İşçisine herkesin verdiği yüzde 30 enflasyon iyileştirme zammını vermeyen Zinnur Büyükgöz, şimdi Erdoğan’ın İzmit’te yapacağı mitingi doldurma telaşına düşmüş” diye belirtti.

Yıldızlı’nın açıklaması şöyle;

“Ülkemizin her alanda batırmanın eşiğine getiren AKP İktidarı artık kendisinin miadının dolduğunun farkında. Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı hiçbir mitingde istediği ilgiyi göremiyor. Hal böyle olunca devletin tüm kurumları, tüm AKP’li belediyeler Erdoğan’ın konuşacağı alanı doldurmak için ellerinden geleni ardına koymuyorlar.

BİTMEYEN PROJELER KENTİ!

Ama şu bir gerçek ki taşıma su ile değirmen döndürülmez. Yapılacak ilk genel seçimde, halkın oylarıyla gideceksiniz. Bunu sizde çok iyi biliyorsunuz. Bunun stresini de yaşadığınızı çok iyi görüyoruz. Bildiğiniz üzere Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önümüzdeki Cumartesi günü de sözüm ona “10. Açılış Bayramı” nedeniyle İzmit’e gelecek. Bitmeyen projeler kenti Kocaeli’nde açılış bayramı yapacak. Sayın Erdoğan neyi açacak.

AYNI BÜYÜKGÖZ GİBİ
Uçak kalkmayan Cengiz Topel Havaalanı’ndan uçakları mı kaldıracak? Yıllardır bitmeyen Kandıra Duble Yolunu mu açacak? Bir türlü bitmeyen Kocaeli Şehir Hastanesi’ni mi açacak, yıllardır bitmeyen Gölcük Devlet Hastanesi’ni mi açacak. Acaba Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli’nde onlarca bitmeyen proje olduğunu biliyor mu? Dediğim gibi AKP artık gideceğinin farkında ve onun stresini yaşıyor.
Aynı stresi AKP’li belediye başkanları da yaşıyor. Aynı AKP’li Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz gibi.

İSİM LİSTESİ İSTEYEREK FİŞLEME HAKKIN YOK!

İşçisine herkesin verdiği yüzde 30 enflasyon iyileştirme zammını vermeyen Zinnur Büyükgöz, şimdi Erdoğan’ın İzmit’te yapacağı mitingi doldurma telaşına düşmüş. Gözü başka bir şey görmüyor. İşçisine, memuruna, sözleşmelisine “Mitinge katılacaksınız” emirleri yağdırıyor. Katılanların isim listelerini şimdiden isteyerek psikolojik baskı yapıyor. Zinnur Büyükgöz, korkunun ecele faydası yok; senin de tüm belediye çalışanlarının isim listesi isteyerek fişleme hakkın yok. Çalışanlarına yaptığın bu üstü kapalı gözdağını unutacağımızı zannetme. Mahkeme kadıya mülk değil; bunu böyle bilesin.

MİTİNGE ZORLAYARAK, ÇALIŞMA BARIŞINI BOZMA
Doldurduğun o koltuğun hakkını vermek istiyorsan, önce alın teri kurumandan tüm çalışanlarının hakkını ver. Belediyedeki çalışma barışını bozma. Hak ettikleri enflasyon zammını vermekten imtina ettiğin belediye çalışanlarını, mitinge katılma konusunda zorlayarak çalışma barışını bozma.”


 

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Yenidoğanli | 04 Ağustos 2022 21:18

    Siz Fethiye caddesini ne zaman bitirceniz kandira duble yolu ondan önce bitecek

  • uzun er | 04 Ağustos 2022 09:17

    kocaeli halkı için çok önemli olan Adapazarı treni istasyonları halen kapalı. Bu tren ile sadece İller arası değil ilçeler arası ulaşım da hızlı ve ucuz yapılabiliyordu. Tütünçiftlik, tavşancıl, 42 evler, Köseköy halen kapalı. Açın şu istasyonları artık. 10 yıl oldu. Demiryolu Osmanlı zamanında yapılırken yapımı bile bu kadar sürmemişti...

BUNLARA DA BAKIN