Öğrencilere vergisiz telefon başvuruları başladı

Üniversite öğrencilerinin yararlanabileceği vergisiz telefon ve 10 GB internet desteği için başvurular başladı. Peki vergisiz telefon başvurusu nasıl yapılır?

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Kocaeli Zirve

Oda TV’den alınan habere göre; Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, üniversite öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği verilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından tablet, cep telefonu, bilgisayar ve 10 GB internetten oluşan “Genç Teknoloji Destek” başvurularının başladığını duyurdu. Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamada ise yükseköğretim öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği verilmesine ilişkin usul ve esasların Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından Bakanlık tarafından “Genç Teknoloji Destek” programının hizmete sunulduğu belirtildi.

Teknolojik cihaz ve internet desteğinden yararlanmak isteyen öğrencilerin, geniş bilgilerin yer aldığı “www.gsbbiz.gsb.gov.tr” adresinden başvuru yapabilecekleri ifade edildi. Öğrencilerin ayrıca cep telefonlarından “GSBBiz” uygulamasını indirerek başvuru işlemlerini gerçekleştirebileceği kaydedildi.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN