Sigarayı bırakmak isteyenler için poliklinik açıldı 

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde; tütün ürünü kullanan bireylerin bırakmaları ve bırakmak isteyenlere destek sağlamak amacıyla Sigara Bırakma Polikliniği açıldı. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr.Yonca Sekibağ tarafından haftanın Salı ve Perşembe günleri öğleden sonra randevu alınarak hasta kabulüne başlanacağı bilgisi verildi. 

KARARLILIK KONUSUNDA SIKINTILARIN GÖRÜLDÜĞÜ

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada; Dünyada ve Türkiye'de tütün ürünlerinin önlenebilir hastalık ve ölüm sebepleri arasında ilk sırada yer aldığı kaydedilerek; “Dünyada olduğu gibi ülkemizde de en yaygın kullanılan bağımlılık yapıcı madde olan tütün ürünleri, önlenebilir hastalık ve  ölüm sebepleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Tütün kullanımı, dünyanın şimdiye kadar karşılaştığı en büyük halk sağlığı tehditlerinden biri olarak kabul edilmekte ve doğum öncesi dönemden başlayarak, insan yaşamının bütün evrelerinde ölüme kadar götüren pek çok sağlık sorununa yol açmaktadır. Kararlılık konusunda sıkıntıların görüldüğü bireylere çevrelerinden destek alınması sıklıkla önerilir.

SALI VE PERŞEMBE GÜNLERİ

Bir uzman aracılığı ile tedavi planı ve sürecine karar verildikten sonra düzenli kontrollerin yapılması gerekir. Uzman görüş, yakın çevre desteği ve en önemlisi, kesin bir kararlılık ile birlikte sigarayı bırakmanız mümkündür. Tütün ürünü kullanan bireylere bırakmaları için teşvik edilmekte ve bırakmak isteyenlere destek sağlamak amacıyla Sigara Bırakma Polikliniği hastanemizde hizmete açılmış olup Alo 171 sigarayı bırakma hattını arayarak randevu oluşturulduğu takdirde Salı ve perşembe günleri muayene için hastanemize başvurabilirler” ifadelerine yer verildi.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN