Sosyal Medya Gezginleri Kocaeli'ye hayran kaldı 

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen 'Gezginler Kulübü Buluşma Etkinliği' hafta sonu gerçekleşti

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

Kocaeli Kültür Turizm İl Müdürlüğü ev sahipliğinde; bireysel seyahatlerini, grup olarak düzenledikleri gezileri sosyal medya üzerinden yazılı ve görsel içerik oluşturarak paylaşan ve aralarında tatil ve blog yazarlarının da bulunduğu Roamersclub Gezginler Kulübü üyeleriyle birlikte hafta sonu Kartepe, Başiskele ve Gölcük’te bir gezi programı düzenlendi. Muhteşem doğası, harika manzaraları ve görülmeye değer mekanlarıyla Kartepe, seyahat gezgini konuklarını hayran bıraktı. İkinci günde ise Başiskele ve Gölcük’te olağanüstü manzaralar ve tam bir macera ruhunun hâkim olduğu dolu dolu etkinlik gerçekleşti.

ADRENALİN DOLU ETKİNLİK

Program; Kartepe’te konaklayan konukların alınmasıyla başladı. Kartepe’de ATV ve UTV’lerle tam bir kros macerası yaşandı. Sonrasında ise Cam Terasta heyecan adeta zirveye taşındı. Buradan zipline ve tel bisikleti adrenalini daha da yükseltti. Sonrasında ise dev avucun içinde unutulmaz kareler kayda alındı. Program artık kentimizin markası olan Kartepe Ormanya’da sona erdi.  Pazar günü sahildeki otelde uyanan konuklarımız, Yuvacık barajı etrafından toplandı. Baraj manzarası ve doğası unutulmaz karelere imza attı. Dev salıncaklar ise konukları adeta gökyüzüne çıkardı. Gezi programı Gölcük’ün görülmeye değer mekânlarından Gölcük Nüzhetiye Şelalesi ile devam etti.

SOSYAL MEDYADA YAYINLANACAK

3 Kilometrelik macera dolu yürüyüşün ardından muhteşem manzara tüm yorgunluğu aldı. Günün sonunda ise İl Müdürü Fatih Taşdelen’in de katılımıyla yine kentimizin markası olan Gölcük Erikli Tepe Tabiat Park ile sona erdi. Buradaki olağanüstü ortam konuklarımızı hayran bıraktı. Dolu dolu geçen iki günlük etkinlikte Roamersclub Gezginler Kulübü kurucusu Emrah Çelik ve kulüp üyeleri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne teşekkür etti. Kentimizin tanıtımı açısında bu güzel buluşma tam not alırken, önümüzdeki günlerde gezginlerimizin paylaşımları İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün sosyal medya hesabından da yayınlanacak.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN