Tahir Akman hayatını kaybetti

Kocaeli'de geniş bir kesim tarafından tanınan Kocaeli Üniversitesi eski Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Akman hayatını kaybetti.

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

Kocaeli'de geniş bir kesim tarafından tanınan  Kocaeli Üniversitesi eski Genel Sekreter Yardımcısı 67 yaşındaki Tahir Akman hayatını kaybetti.

Kocaeli Üniversitesi’nde genel sekreter yardımcılığına vekalet ederken AK Parti’den İzmit Belediye Başkan aday adayı olan Tahir Akman, aday gösterilmemişti. 2019 yılında Kocaeli  Büyükşehir Belediyesi’nde başkan danışmanı olarak çalışmaya başlayan Tahir Akman’ın ölümü sevenlerini yasa boğdu. Tahir Akman, yarın Fevziye Camii’nde öğle namazını müteakip kılındıktan sonra toprağa verilecek.

TAHİR AKMAN KİM?
1955 yılında Edirne’de doğdu. İlkokul Edirne de, Ortaokulu İzmit Ortaokulunda, Liseyi İzmit Sanat Enstitüsünde, Yüksekokulu Sakarya Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisinde okudu. 1978 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu.

İş Hayatına 1979 yılında İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde memur olarak başladı. Kontrol Mühendisi, Kontrol Şefi ve Fen İşleri Müdürü olarak 1989 yılına kadar görevine devam etti. İstifa ederek görevinden ayrıldı. 2003 yılına kadar 14 yıl mühendislik görevini kendi firmasında sürdürdü.

Proje yapımı ve inşaat işlerinde mesleğini icra etti. 2003 yılında  Gölcük Belediyesinde teknik Koordinatör olarak göreve başladı. Yaklaşık bir yıl burada görevini sürdürdü. Açıktan atama ile tekrar memuriyete döndü. 2004 yılında yer değiştirme sureti ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesine atandı. Fen İşleri Daire Başkanı olarak 8 yıl görevini sürdürdü.

Daha sonra Büyükşehir Belediyesine bağlı Kent Konut Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Bir süre sonra başkan danışmanı olarak çalıştı. 2015 yılında talep üzerine kendi isteği ve ilgili kurumların onayı ile Kocaeli Üniversitesine Genel Sekreter Yardımcısı olarak atandı. Akman, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN