Talus cemaate bıçaklı saldırıyı kınadı

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Dr.Şahin Talus, İstanbul Fatih Cami imamı ve bir cemaate bıçaklı saldırıyı kınadı, 'Milletimizi bölmeye, milli ve manevi değerler üzerinden kutuplaştırmaya çalışanları lanetliyorum' dedi

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Kocaeli Zirve

İstanbul Fatih ilçesinde bulunan Fatih Camisi İmamı Kurra Hafız Galip Usta ve cami cemaatinden Bilal Erdem, namazdan sonrası bıçaklı saldırıya uğradı. Dün akşam meydana gelen saldırıyı gerçekleştiren şüpheli Ö.S., özel güvenlik görevlileri tarafından kısa sürede yakalandı. Namazın ardından imam odasına giren ve Usta ile konuşmak istediğini belirten zanlı, imam Galip Usta ile araya girmeye çalışan cami cemaatinden Bilal Erdem'i bıçakla yaraladığı iddia edildi. Saldırı büyük tepki topladı. Farklı çevrelerden saldırıyı gerçekleştiren ve bu saldırıya zemin hazırlayanlarla ilgili tepkiler geldi. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Dr.Şahin Talus da olayla ilgili tepkisini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gösterdi. Talus şöyle dedi: “İstanbul Fatih Camii İmamı Galip Usta’ya ve cami cemaatinden Bilal Erdem’e yönelik menfur saldırıyı üzülerek öğredik.

Milletimizi bölmeye, milli ve manevi değerler üzerinden kutuplaştırmaya çalışarak bu saldırılara zemin hazırlayanları şiddetle kınıyor, yaralılara acil şifalar diliyorum.”

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN