Tarhan: Vatandaşlarımızın sesi olmaya gayret gösterdim

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan 14 Mayıs'ta yapılacak seçimler için Kocaeli'den aday gösterilmemesinin ardından ilk açıklamasını yaptı

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Kocaeli Zirve

Tarhan Açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Değerli Hemşehrilerim,

2015 yılında sizlerin takdiriyle milletvekili olarak seçildiğim Kocaeli Milletvekilliği görevini 25, 26 ve 27. Dönem Milletvekili olarak üç dönem büyük bir onurla yerine getirdim.

TBMM çatısı altında ilimizin sorunlarının çözümü için yapmış olduğum yasama ve denetim faaliyetlerinin yanısıra TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda CHP Grup sözcüsü olarak görev aldım. Görev yaptığım Komisyonda 27.Dönemde 20 ayrı Kanun Teklifinde 460 maddeyi görüştük.

 

TBMM’de görev yaptığım süre boyunca 29 kanun teklifini ilk imza sahibi olarak TBMM Başkanlığına sunarken 94 kanun teklifine de imza attım.

TBMM Başkanlığına ilgili Bakanlıkların cevaplaması talebiyle sunduğum 531 soru önergesiyle gerek ilimizde gerek ülkemizde yaşanan sorunlar ve ortaya konulan iddialarla ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesini amaçladım.

68 ayrı konuda verdiğim Araştırma Önergesiyle ülkemizin gündemini meşgul eden iddialar ve başta deprem, enerji tedariki gibi konularda yapılması gereken çalışmaların kurulacak komisyonlar aracılığıyla incelenmesi yönündeki önerilerimi TBMM Başkanlığına ilk imza sahibi olarak sunmamın yanı sıra Milletvekili arkadaşlarımla birlikte 2060 Araştırma Önergesine de imza attık.

TBMM Genel Kurulunda 181 kez Komisyonlarda ise 205 kez söz alarak başta Kocaeli halkı olmak üzere, vatandaşlarımızın TBMM'deki sesi olmaya gayret gösterdim.

Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde yaşayan Ermeni diasporasının etkisiyle kabul edilen Ermeni Soykırımı kararının iptal edilmesi ve bu gibi girişimlerin önlenmesi siyasi diyalog ve iş birliğini geliştirmek amacıyla TBMM’nin gözlemci üyesi olduğu AND Parlamentosu Türkiye grubunda parlamentomuzu temsilen görev yaptım. Bu görevim sırasında Şili, Ekvator, Peru, Kolombiya, Bolivya ve Fas temsilcileri ile temaslarda bulunmanın yanı sıra AND Parlamentosu üye ülkelerinde gerçekleştirilen Genel Kurul toplantılarına katılım sağladım.

Öte yandan CHP Ekonomi Masası Üyesi olarak 45 ile ziyaretlerde bulundum ve bu illerimizde ticaret ve ekonomi hayatının temsilcileri ile biraraya geldim.

Genel Başkanımız ve Partimizin yetkili organlarının yaptığı değerlendirme neticesinde bu onurlu görevi 28.Dönem TBMM Milletvekili Seçimlerinde aday olarak gösterilen yeni arkadaşlarımıza bırakıyorum.

Siyasette mevkiler makamlar hiçbir zaman kalıcı değildir ve olmamalıdır. Bu düşünceyle hak, hukuk, adalet diyerek yola çıktığımız bu uzun maraton koşusunda Partimizin Bayrağını yeni arkadaşlarımıza devredecek olmanın da onurunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Cumhuriyet Halk Partisinin bir üyesi olarak ülkemizde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün de hedef gösterdiği çağdaşlığın, aklın, bilimin hakim kılındığı, başta yaşam hakkı olmak üzere her türlü temel hak ve özgürlüklerin güvence altına alındığı, fırsat eşitliğinin her alanda sağlandığı, kalkınmış, özgürleşmiş bir Türkiye için çalışmaya devam edeceğim.

Hak, Hukuk, Adalet yolculuğunu başlatarak ülkemizde önemli bir mücadelenin simgesi olan ve farklı düşünceleri, görüşleri bir masada toplamaya önderlik eden Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun 13. Cumhurbaşkanımız olacağına tüm kalbimle inanıyor, 28.Dönemde CHP çatısı altında TBMM'de görev yapmak üzere aday olan değerli arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.

Saygılarımla;

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN