Tepecik Mahallesi Muhtar Adaylığına Güçlü İsim

Tepecik Mahallesi İnönü Cad. Alkanlar Kuruyemiş-Çerezci Ahmet Baba ismiyle 45 yıldır esnaflık yapan Ahmet Alkan güçlü kadrosu ile Tepecik Mahallesi Muhtar Adaylığını açıkladı

Evli ve 2 çocuk babası olan Ahmet Alkan’ın Oğlu Hakim, Kızı, Gelini ve Damadı ise Doktor olarak görev yapmaktadır. Kentimizce de tanınmış isimleri Aza olarak açıklayan Ahmet Alkan “Kentimize çeşitli alanlarda hizmet etmiş azalarımız ile şimdi oturduğumuz mahallemize hizmet etme bilinciyle elimizi taşın altına koyduk. Tepecik mahallemiz ticarethaneleri ile gündüz saatlerinde 3-4 katına varan hemşeri sayısıyla gerek sosyal gerekse de ekonomik olarak ilçemizin en önemli mahallesidir.Mahallemizin sorunlarının da çözümlerinin de farkındayız. Örneğin ismini Acı suyundan alan parkımız bulunmakta ancak suları dahi akmamaktadır. Verem savaş dispanseri arsasında bulunan Gazi Baba türbemiz vardır ancak türbenin bulunduğu tarihi yerde Gazi Baba’yı anan bir şey bulunmamaktadır.2024 yılında dahi sokak lambası yanmayan karanlık sokakları ile değil mahallemiz artık ticaretin yanında tarihi ve sosyal mekanları ile öne çıkmalıdır. Üniversite şehri Kocaeli’de öğrencilerin ve vatandaşların güvenle oturup vakit geçirebileceği parkları ile anılmalıdır. Hasta ve bakıma muhtaç hemşerilerimizin hastaneye gitmek için komşularından yardım istemek zorunda kaldığı durumlarla değil, hasta ve bakıma muhtaç hemşerilerimizin ihtiyaçlarının tespiti ile çözümü için hızla hareket eden bir muhtarıyla anılmaya ihtiyacı vardır.” diyerek projeleri ile ilgili açıklamalar yaptı.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi
Yorumlar 3
Doğukan 24 Mart 2024 00:11

Adam daha seçilmeden mahalle için birşeyler yapmaya çalışıyor, keşke herkes böyle olsa. seçilirsem şunu yaparım bunu yaparım demiyor. Direk ben yapacağım ben çözeceğim deyip tek tek çözümlerini gerçekleştiriyor.

Bülent 24 Mart 2024 00:09

Kendisi 45 yıldır mahallede herkesi isim isim bilen, herkesle iletişimi kuvvetli biri. Mahallemiz için aday olması bir şans. Başarılar

Takdir sizin 22 Mart 2024 19:50

Ahmet abimiz gerek çalışkanlığı gerek güler yüzlülüğü ile her zaman mahallemizin esnafı olarak koruyucu kollayıcısı olmuştur. Bizim evimize bile 2 kere ziyarete geldi, hangi muhtar adayı 1 haneye bile 2 kere ziyarete gelmiş hal hatır sormuştur takdir bizim. Şimdiden Muhtarımız Ahmet abimiz hayırlı olsun açık ara önde????????????????????????????????

Bakmadan Geçme